UZ "Družba Pere Kvržice"

Osnivanje zadruge smiley

Izgradnjom Lovrakovog centra, osmišljavanjem Staze prijatelja prirode, Lovrakove spomen-sobe te manifestacije Lovrakovih dana kulture javila se potreba za osnivanjem zadruge. Tako je naša zadruga „Družba Pere Kvržice“ počela s radom 03. 02. 2011. tj. izradom brenda i suvenira mjesta. Veliki Grđevac posjećuje sve više učenika i učitelja, ali ljudi i ostalih profesija koji su zainteresirani kako za navedene sadržaje tako i za druge zanimljivosti mjesta i okolice. Naše sekcije u sklopu Zadruge rade aktivno tijekom cijele godine, a naročito pojačano rade za vrijeme obilježavanja blagdana, značajnijih nadnevaka i Lovrakovih dana kulture.

Ustrojstvo i plan  rada zadruge smiley

Naša Zadruga trenutno broji 54 člana. Većina članova aktivno radi stalno tijekom cijele godine, a samo manji broj se uključi povremeno. Zadruga ima 6 sekcija. Svaka sekcija ima svoj plan i program rada te prema njemu djeluje i realizira postavljene ciljeve i zadaće.

SKUPŠTINA ZADRUGE – SVI NAŠI ČLANOVI

ZADRUŽNO STRUČNO VIJEĆE

STRUČNI VODITELJI  ZADRUGE

STRUČNI VODITELJI SEKCIJA

1. Marina  Balen

2. Ankica Marijan

3. Mateja Sukalac

1. Marina  Balen – radionica SALVETNA    TEHNIKA

2. Ankica Marijan – sekcija VEZILJE

3. Mateja Sukalac – sekcija začinskog bilja MASLAČAK

4. Marija Čičak – radionica SPRETNE RUKE

5. Ana Ljubičić –  radionica IZRADA SUVENIRA I  UPORABNIH PREMETA

6. Damir Štefulinac – FOTO-KINO sekcija

Plan rada zadruge izrađuje se na temelju prijedloga programa slobodnih aktivnosti za tekuću školsku godinu koju su izradili voditelji slobodnih aktivnosti UZ, na povoljnim uvjetima za dugoročan razvoj učeničke zadruge, razmjeni iskustava drugih škola, procjeni spremnosti ekipe za timski rad i inoviranje, razvijanju partnerskih odnosa s vanjskim suradnicima, samovrednovanja, samodokazivanja, postignuća i rezultata.

Struktura zadružnog odbora i sudjelovanje mladih zadrugara u provođenju i realizaciji zadaće naše zadruge smiley

UPRAVA ZADRUGE

ZADRUŽNI ODBOR

PREDSJEDNIK

TAJNIK

1. Čičak Marija, učiteljica

2. Ana Ljubičić, učiteljica

3. Valentina Prebanić, roditelj

4. Igor Đurek, predstavnik općine

5. Ana Marija Sabo, učenica

6. Vedrana Radonić, učenica

Ivana Pavlečić, ravnateljica

Ana Ljubičić- zamjenik

predsjednika

Olivera Benić,

pedagoginja

Predstavnici mladih zadrugara sa svim ostalim članovima aktivno sudjeluju na sjednicama Zadružnog odbora u donošenju svih odluka, a svi voditelji sekcija i ostali članovi Zadruge provode plan i program rada zadruge te svojom kreativnošću, kompetencijama, različitim vještinama i marljivim radom ga realiziraju i tako ostvaruju  zacrtan ciljeve i zadatke.

Priloženi dokumenti:
LJETOPIS.pdf

PROJEKT - "PEĆ ZA KERAMIKU"

Autor: Marina Balen, 31. 10. 2013. 11:17

OŠ Mate Lovraka, Veliki Grđevac ostvarila je projekt „Nabava peći za keramiku“ za potrebe rada Učeničke zadruge ''Družba Pere Kvržice'' i škole. Projekt su financirali Ministarstvo poduzetništva i obrta  (odobreni projekt mjere ''Obrazovanje za poduzetništvo'' za 2012. godinu, Projektna aktivnost  D1.3 „Učenička zadruga i učeničko poduzeće“) u iznosu od 10.000,00 kn i Općina Veliki Grđevac u iznosu od 8.000,00 kn.

« Travanj 2018 »

20.04.2018. 13:17
Objavljen Priručnik za primjenu i izradu e-Škole scenarija poučavanja
Osposobljavanje nastavnika i sustavna edukacija za korištenje tehnologije u obrazovanju jedan je od najvažnijih zadataka pilot projekta "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET.

18.04.2018. 13:36
CARNET uživo prenosi predavanje o medijskoj pismenosti i lažnim vijestima
Predavanje i radionicu pod nazivom “Zašto je važna (novo)medijska pismenost: primjer lažnih vijesti”, koja se u četvrtak, 19. travnja 2018. godine, od 11 sati i 25 minuta održava u Osijeku, može se uživo pratiti na CARNET-ovoj platformi Meduza.

09.04.2018. 09:34
CARNET dovodi više od 300 inovativnih ravnatelja i profesora u Zadar
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET u suradnji sa Sveučilištem u Zadru organizira 10. i 11. travnja peti po redu skup Suvremene tehnologije u obrazovanju – STO 2018

06.04.2018. 11:09
Webinar: Osnove Robotskog kazališta lutaka i izrada scenarija za predstavu
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET organizira webinar namijenjen odgojno-obrazovnim djelatnicima osnovnih i srednjih škola na kojem će imati priliku naučiti osnove i mogućnosti Robotskog kazališta lutaka i kako izraditi scenarij za predstavu.

05.04.2018. 08:59
CARNET uživo prenosi predavanja na "10 dana astronomije"
Devetu godinu zaredom astronomsko društvo "Kumova Slama" organizira manifestaciju "10 dana astronomije" koja se održava od 13. do 22. travnja 2018. godine u Daruvaru, a ovaj put tema će biti virtualna astronomija.