UZ "Družba Pere Kvržice"

Osnivanje zadruge smiley

Izgradnjom Lovrakovog centra, osmišljavanjem Staze prijatelja prirode, Lovrakove spomen-sobe te manifestacije Lovrakovih dana kulture javila se potreba za osnivanjem zadruge. Tako je naša zadruga „Družba Pere Kvržice“ počela s radom 03. 02. 2011. tj. izradom brenda i suvenira mjesta. Veliki Grđevac posjećuje sve više učenika i učitelja, ali ljudi i ostalih profesija koji su zainteresirani kako za navedene sadržaje tako i za druge zanimljivosti mjesta i okolice. Naše sekcije u sklopu Zadruge rade aktivno tijekom cijele godine, a naročito pojačano rade za vrijeme obilježavanja blagdana, značajnijih nadnevaka i Lovrakovih dana kulture.

Ustrojstvo i plan  rada zadruge smiley

Naša Zadruga trenutno broji 54 člana. Većina članova aktivno radi stalno tijekom cijele godine, a samo manji broj se uključi povremeno. Zadruga ima 6 sekcija. Svaka sekcija ima svoj plan i program rada te prema njemu djeluje i realizira postavljene ciljeve i zadaće.

SKUPŠTINA ZADRUGE – SVI NAŠI ČLANOVI

ZADRUŽNO STRUČNO VIJEĆE

STRUČNI VODITELJI  ZADRUGE

STRUČNI VODITELJI SEKCIJA

1. Marina  Balen

2. Ankica Marijan

3. Mateja Sukalac

1. Marina  Balen – radionica SALVETNA    TEHNIKA

2. Ankica Marijan – sekcija VEZILJE

3. Mateja Sukalac – sekcija začinskog bilja MASLAČAK

4. Marija Čičak – radionica SPRETNE RUKE

5. Ana Ljubičić –  radionica IZRADA SUVENIRA I  UPORABNIH PREMETA

6. Damir Štefulinac – FOTO-KINO sekcija

Plan rada zadruge izrađuje se na temelju prijedloga programa slobodnih aktivnosti za tekuću školsku godinu koju su izradili voditelji slobodnih aktivnosti UZ, na povoljnim uvjetima za dugoročan razvoj učeničke zadruge, razmjeni iskustava drugih škola, procjeni spremnosti ekipe za timski rad i inoviranje, razvijanju partnerskih odnosa s vanjskim suradnicima, samovrednovanja, samodokazivanja, postignuća i rezultata.

Struktura zadružnog odbora i sudjelovanje mladih zadrugara u provođenju i realizaciji zadaće naše zadruge smiley

UPRAVA ZADRUGE

ZADRUŽNI ODBOR

PREDSJEDNIK

TAJNIK

1. Čičak Marija, učiteljica

2. Ana Ljubičić, učiteljica

3. Valentina Prebanić, roditelj

4. Igor Đurek, predstavnik općine

5. Ana Marija Sabo, učenica

6. Vedrana Radonić, učenica

Ivana Pavlečić, ravnateljica

Ana Ljubičić- zamjenik

predsjednika

Olivera Benić,

pedagoginja

Predstavnici mladih zadrugara sa svim ostalim članovima aktivno sudjeluju na sjednicama Zadružnog odbora u donošenju svih odluka, a svi voditelji sekcija i ostali članovi Zadruge provode plan i program rada zadruge te svojom kreativnošću, kompetencijama, različitim vještinama i marljivim radom ga realiziraju i tako ostvaruju  zacrtan ciljeve i zadatke.

Priloženi dokumenti:
LJETOPIS.pdf

PROJEKT - "PEĆ ZA KERAMIKU"

Autor: Marina Balen, 31. 10. 2013. 11:17

OŠ Mate Lovraka, Veliki Grđevac ostvarila je projekt „Nabava peći za keramiku“ za potrebe rada Učeničke zadruge ''Družba Pere Kvržice'' i škole. Projekt su financirali Ministarstvo poduzetništva i obrta  (odobreni projekt mjere ''Obrazovanje za poduzetništvo'' za 2012. godinu, Projektna aktivnost  D1.3 „Učenička zadruga i učeničko poduzeće“) u iznosu od 10.000,00 kn i Općina Veliki Grđevac u iznosu od 8.000,00 kn.

« Veljača 2018 »

23.02.2018. 14:08
.hr domena slavi 25 godina postojanja
CARNET je danas obilježio 25 godina otkako je Hrvatska dobila svoju nacionalnu domenu te tako postala priznata i u globalnom internetskom prostoru.

13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

05.02.2018. 11:45
Obilježite s nama Dan sigurnijeg Interneta
Povodom Dana sigurnijeg Interneta, koji se obilježava u utorak, 6. veljače 2018. godine Nacionalni CERT će s početkom u 12 i 30 sati održati webinar naslovljen "WannaCry - Dani nesigurnog Interneta"

01.02.2018. 09:13
Znanstveni piknik 2018.
Sedmu godinu zaredom, od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun u Zagrebu, održat će se Znanstveni piknik čiji je glavni cilj promovirati znanost u najširem smislu te zainteresirati mlade ljude da odaberu znanost kao svoj životni put.

01.02.2018. 08:43
Nacionalni CERT sudjelovao u "Cyber SOPEx" vježbi
U utorak, 30. siječnja 2018. godine, Agencija Europske unije za mrežnu i informacijsku sigurnost, ENISA (engl. European Network and Information Security Agency), organizirala je kibernetičku vježbu "Cyber SOPEx" s ciljem poboljšanja suradnje između CSIRT-ova (eng. Computer Security Incident Response Team). Ovo je bila prva vježba takvog tipa.