Igre družbe Pere Kvržice

IGRE DRUŽBE PERE KVRŽICE

Autor: Marina Balen, 20. 5. 2016. 07:56

Svečano otvorenje Lovrakovih dana kulture 17. svibnja 2016. godine označile su su   Igre družbe Pere Kvržice. Cilj Igara je promocija športskih natjecanja na etičkim principima i radosti koja proizlazi iz rezultata postignutih vlastitim naporima, te poticanje harmoničnog razvoja intelektualnih, psihičkih i fizičkih vrlina djeteta. U kulturnom programu sudjelovali su učenici OŠ Mate Lovraka, Veliki Grđevac, zbor, mali folklor, sportska točka 2. razreda i plesačice. Brojne goste i uzvanike pozdravila je ravnateljica u zamjeni Ana Nakani, predsjednik Organizacijskog odbora LDK Drago Trošćan, načelnik Općine Veliki Grđevac Marijan Dautanac i zamjenica župana češke nacionalne manjine Bjelovarsko-bilogorske županije Tanja Novotni Golubić. Nakon kulturnog programa načelnik općine mladim je lovrakovcima i predstavnici učeničkog vijeća Ani Mariji Krmela uručio ključ općine Veliki Grđevac, simbol sloge i zajedništva te je od tog trenutka započela dječja vladavina općinom  za vrijeme trajanja Lovrakovih dana kulture.

Na Igrama družbe Pere Kvržice sudjelovali su učenici šest škola, ukupno 12 ekipa sa područja Bjelovarko-bilogorske županije, OŠ Mirka Pereša Kapela, OŠ Ivana Nepomuka Jemeršića, Grubišno Polje, ČOŠ Josipa Ružičke, Končanica, OŠ Berek, OŠ Velika Pisanica i OŠ Mate Lovraka, Veliki Grđevac. Učenici su se natjecali u kategorijama djevojčice i dječaci u igrama skakanja u vrećama, potezanje konopa, poznavanja Lovrakovih djela i puhanja balona. Prvo mjesto i prijelazni pehar u kategoriji djevojčice osvojile su učenice OŠ Mate Lovraka, Veliki Grđevac, a u kategoriji dječaci osvojili su učenici OŠ Berek.

DJEVOJČICE

DJEČACI

1. OŠ MATE LOVRAKA, V. GRĐEVAC (POTOČIĆI)

1. OŠ BEREK (KVRŽICE)

2. OŠ BEREK (KVRŽICE)

2. OŠ IVANA NEPOMUKA JEMEŠIĆA, GRUBIŠNO POLJE,  (VLAKIĆI)

3. OŠ VELIKA PISANICA (ZADRUGARI)

3. ČOŠ JOSIPA RUŽIČKE, KONČANICA (MLINIĆI)

Rezultati natjecanja

POZIV ZA PRIJAVU - IGRE DRUŽBE PERE KVRŽICE Vijest ima dokument u privitku

Autor: Marina Balen, 15. 4. 2016. 19:06

Osnovna škola Mate Lovraka, Veliki Grđevac već desetu godinu za redom organizira Igre družba Pere Kvržice. Igre će biti sastavni dio 29. Lovrakovih dana kulture, a održat će se u utorak, 17. svibnja 2016. godine u ŠRC Kukavica.

Želja nam je da se učenici i učenice prvih, drugih , trećih i četvrtih razreda uključe u športsko natjecanje i postanu sudionici ove veoma značajne kulturne manifestacije.

U privitku Vam dostavljamo bilten Igara u kojemu su navedene sve potrebne informacije i obavijesti o športskim disciplinama, te obvezama organizatora i škola učesnica.

Za sve dodatne informacije obratite se na broj telefona 043/ 461 – 021 ili 099/ 578 -5063

« Srpanj 2017 »

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

01.07.2017. 14:56
Ispunite upitnik o digitalnim kompetencijama u okviru projekta CRISS
U siječnju 2017. godine započeo je CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) projekt iz programa Europske unije Obzor 2020.

29.06.2017. 11:22
U okviru projekta e-Škole objavljeno 70 novih scenarija poučavanja
U sklopu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ objavljeno je 70 novih e-Škole scenarija poučavanja. Svi zainteresirani nastavnici nove scenarije mogu pronaći na mrežnoj stranici https://scenariji-poucavanja.e-skole.hr/ , a dostupno je 15 scenarija za nastavni predmet kemije, 18 fizike, 18 biologije te 19 matematike.

27.06.2017. 20:10
Upozorenje - nova ransomware kampanja Petya
U tijeku je nova kampanja zlonamjernim ransomware sadržajem te su slučajevi zaraze zabilježeni u Ujedinjenom Kraljevstvu, Rusiji, Indiji, Nizozemskoj, Španjolskoj, Danskoj i drugima. Trenutna su meta računala raznih korporacija, energetskih postrojenja te banaka.

20.06.2017. 12:51
CARNet donirao sustav za praćenje kakvoće zraka Tehničkoj školi u Sisku
Tijekom dana mnogi od nas većinu vremena provode u zatvorenom prostoru – kod kuće, na poslu ili u školi. Kakvoća zraka koji udišemo u zatvorenom prostoru ima izravan utjecaj na naše zdravlje, a loša kakvoća zraka u zatvorenom prostoru može štetiti osjetljivim skupinama stanovništva u koje spadaju i djeca.