Igre družbe Pere Kvržice

IGRE DRUŽBE PERE KVRŽICE

Autor: Marina Balen, 20. 5. 2016. 07:56

Svečano otvorenje Lovrakovih dana kulture 17. svibnja 2016. godine označile su su   Igre družbe Pere Kvržice. Cilj Igara je promocija športskih natjecanja na etičkim principima i radosti koja proizlazi iz rezultata postignutih vlastitim naporima, te poticanje harmoničnog razvoja intelektualnih, psihičkih i fizičkih vrlina djeteta. U kulturnom programu sudjelovali su učenici OŠ Mate Lovraka, Veliki Grđevac, zbor, mali folklor, sportska točka 2. razreda i plesačice. Brojne goste i uzvanike pozdravila je ravnateljica u zamjeni Ana Nakani, predsjednik Organizacijskog odbora LDK Drago Trošćan, načelnik Općine Veliki Grđevac Marijan Dautanac i zamjenica župana češke nacionalne manjine Bjelovarsko-bilogorske županije Tanja Novotni Golubić. Nakon kulturnog programa načelnik općine mladim je lovrakovcima i predstavnici učeničkog vijeća Ani Mariji Krmela uručio ključ općine Veliki Grđevac, simbol sloge i zajedništva te je od tog trenutka započela dječja vladavina općinom  za vrijeme trajanja Lovrakovih dana kulture.

Na Igrama družbe Pere Kvržice sudjelovali su učenici šest škola, ukupno 12 ekipa sa područja Bjelovarko-bilogorske županije, OŠ Mirka Pereša Kapela, OŠ Ivana Nepomuka Jemeršića, Grubišno Polje, ČOŠ Josipa Ružičke, Končanica, OŠ Berek, OŠ Velika Pisanica i OŠ Mate Lovraka, Veliki Grđevac. Učenici su se natjecali u kategorijama djevojčice i dječaci u igrama skakanja u vrećama, potezanje konopa, poznavanja Lovrakovih djela i puhanja balona. Prvo mjesto i prijelazni pehar u kategoriji djevojčice osvojile su učenice OŠ Mate Lovraka, Veliki Grđevac, a u kategoriji dječaci osvojili su učenici OŠ Berek.

DJEVOJČICE

DJEČACI

1. OŠ MATE LOVRAKA, V. GRĐEVAC (POTOČIĆI)

1. OŠ BEREK (KVRŽICE)

2. OŠ BEREK (KVRŽICE)

2. OŠ IVANA NEPOMUKA JEMEŠIĆA, GRUBIŠNO POLJE,  (VLAKIĆI)

3. OŠ VELIKA PISANICA (ZADRUGARI)

3. ČOŠ JOSIPA RUŽIČKE, KONČANICA (MLINIĆI)

Rezultati natjecanja

POZIV ZA PRIJAVU - IGRE DRUŽBE PERE KVRŽICE Vijest ima dokument u privitku

Autor: Marina Balen, 15. 4. 2016. 19:06

Osnovna škola Mate Lovraka, Veliki Grđevac već desetu godinu za redom organizira Igre družba Pere Kvržice. Igre će biti sastavni dio 29. Lovrakovih dana kulture, a održat će se u utorak, 17. svibnja 2016. godine u ŠRC Kukavica.

Želja nam je da se učenici i učenice prvih, drugih , trećih i četvrtih razreda uključe u športsko natjecanje i postanu sudionici ove veoma značajne kulturne manifestacije.

U privitku Vam dostavljamo bilten Igara u kojemu su navedene sve potrebne informacije i obavijesti o športskim disciplinama, te obvezama organizatora i škola učesnica.

Za sve dodatne informacije obratite se na broj telefona 043/ 461 – 021 ili 099/ 578 -5063

« Rujan 2017 »

22.09.2017. 09:29
Webinar: The Complete Beginner’s Guide to Interactive Student Notebooks
U četvrtak, 28. rujna 2017. godine od 19 do 20 sati Hrvatsko udruženje profesora engleskog u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom The Complete Beginner’s Guide to Interactive Student Notebooks. Webinar je prvenstveno namijenjen učiteljima i nastavnicima engleskog jezika, ali i učiteljima i nastavnicima drugih predmeta koji bi htjeli promijeniti praksu korištenja uobičajenih bilježnica u svojoj nastavi.

21.09.2017. 13:47
CARNet potpisao ugovor za izradu 72 e-lektire
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet u sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ potpisala je Ugovor o nabavi usluge izrade 72 e-lektire. Ugovor je potpisan s dobavljačem Bulaja naklada d.o.o., a potpisali su ga ravnatelj CARNeta Goran Kezunović i direktor Bulaja naklade d.o.o. Zvonimir Bulaja.

15.09.2017. 13:39
Razvoj generičkih kompetencija učenika u projektu ATS2020
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet poziva sve zainteresirane na prezentaciju pokusne primjene modela projekta ATS2020 (Assesment of Transversal Skills 2020), koja će se održati u petak 22. rujna 2017. godine u prostorijama CARNeta, Josipa Marohnića 5, Zagreb.

12.09.2017. 15:11
GrowCERT: projekt CARNetovog Nacionalnog CERT-a
S ciljem jačanja kapaciteta Nacionalnog CERT-a i poboljšanja suradnje na nacionalnoj i europskoj razini CARNet je pokrenuo projekt pod nazivom  GrowCERT . Projekt u vrijednosti od gotovo 985 000 eura sufinanciran je sredstvima Europske komisije putem Instrumenta za povezivanje Europe (CEF - Connecting Europe Facility).

08.09.2017. 14:59
CARNet održao webinar za ravnatelje o strateškom planiranju za razvoj digitalne zrelosti škola
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet u sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ održala je, u četvrtak 7. rujna 2017. godine, još jedan u nizu edukativnih webinara na temu podrške ravnateljima u razvoju digitalne zrelosti škola kroz strateško planiranje.