Igre družbe Pere Kvržice

IGRE DRUŽBE PERE KVRŽICE

Autor: Marina Balen, 20. 5. 2016. 07:56

Svečano otvorenje Lovrakovih dana kulture 17. svibnja 2016. godine označile su su   Igre družbe Pere Kvržice. Cilj Igara je promocija športskih natjecanja na etičkim principima i radosti koja proizlazi iz rezultata postignutih vlastitim naporima, te poticanje harmoničnog razvoja intelektualnih, psihičkih i fizičkih vrlina djeteta. U kulturnom programu sudjelovali su učenici OŠ Mate Lovraka, Veliki Grđevac, zbor, mali folklor, sportska točka 2. razreda i plesačice. Brojne goste i uzvanike pozdravila je ravnateljica u zamjeni Ana Nakani, predsjednik Organizacijskog odbora LDK Drago Trošćan, načelnik Općine Veliki Grđevac Marijan Dautanac i zamjenica župana češke nacionalne manjine Bjelovarsko-bilogorske županije Tanja Novotni Golubić. Nakon kulturnog programa načelnik općine mladim je lovrakovcima i predstavnici učeničkog vijeća Ani Mariji Krmela uručio ključ općine Veliki Grđevac, simbol sloge i zajedništva te je od tog trenutka započela dječja vladavina općinom  za vrijeme trajanja Lovrakovih dana kulture.

Na Igrama družbe Pere Kvržice sudjelovali su učenici šest škola, ukupno 12 ekipa sa područja Bjelovarko-bilogorske županije, OŠ Mirka Pereša Kapela, OŠ Ivana Nepomuka Jemeršića, Grubišno Polje, ČOŠ Josipa Ružičke, Končanica, OŠ Berek, OŠ Velika Pisanica i OŠ Mate Lovraka, Veliki Grđevac. Učenici su se natjecali u kategorijama djevojčice i dječaci u igrama skakanja u vrećama, potezanje konopa, poznavanja Lovrakovih djela i puhanja balona. Prvo mjesto i prijelazni pehar u kategoriji djevojčice osvojile su učenice OŠ Mate Lovraka, Veliki Grđevac, a u kategoriji dječaci osvojili su učenici OŠ Berek.

DJEVOJČICE

DJEČACI

1. OŠ MATE LOVRAKA, V. GRĐEVAC (POTOČIĆI)

1. OŠ BEREK (KVRŽICE)

2. OŠ BEREK (KVRŽICE)

2. OŠ IVANA NEPOMUKA JEMEŠIĆA, GRUBIŠNO POLJE,  (VLAKIĆI)

3. OŠ VELIKA PISANICA (ZADRUGARI)

3. ČOŠ JOSIPA RUŽIČKE, KONČANICA (MLINIĆI)

Rezultati natjecanja

POZIV ZA PRIJAVU - IGRE DRUŽBE PERE KVRŽICE Vijest ima dokument u privitku

Autor: Marina Balen, 15. 4. 2016. 19:06

Osnovna škola Mate Lovraka, Veliki Grđevac već desetu godinu za redom organizira Igre družba Pere Kvržice. Igre će biti sastavni dio 29. Lovrakovih dana kulture, a održat će se u utorak, 17. svibnja 2016. godine u ŠRC Kukavica.

Želja nam je da se učenici i učenice prvih, drugih , trećih i četvrtih razreda uključe u športsko natjecanje i postanu sudionici ove veoma značajne kulturne manifestacije.

U privitku Vam dostavljamo bilten Igara u kojemu su navedene sve potrebne informacije i obavijesti o športskim disciplinama, te obvezama organizatora i škola učesnica.

Za sve dodatne informacije obratite se na broj telefona 043/ 461 – 021 ili 099/ 578 -5063

« Travanj 2018 »

20.04.2018. 13:17
Objavljen Priručnik za primjenu i izradu e-Škole scenarija poučavanja
Osposobljavanje nastavnika i sustavna edukacija za korištenje tehnologije u obrazovanju jedan je od najvažnijih zadataka pilot projekta "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET.

18.04.2018. 13:36
CARNET uživo prenosi predavanje o medijskoj pismenosti i lažnim vijestima
Predavanje i radionicu pod nazivom “Zašto je važna (novo)medijska pismenost: primjer lažnih vijesti”, koja se u četvrtak, 19. travnja 2018. godine, od 11 sati i 25 minuta održava u Osijeku, može se uživo pratiti na CARNET-ovoj platformi Meduza.

09.04.2018. 09:34
CARNET dovodi više od 300 inovativnih ravnatelja i profesora u Zadar
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET u suradnji sa Sveučilištem u Zadru organizira 10. i 11. travnja peti po redu skup Suvremene tehnologije u obrazovanju – STO 2018

06.04.2018. 11:09
Webinar: Osnove Robotskog kazališta lutaka i izrada scenarija za predstavu
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET organizira webinar namijenjen odgojno-obrazovnim djelatnicima osnovnih i srednjih škola na kojem će imati priliku naučiti osnove i mogućnosti Robotskog kazališta lutaka i kako izraditi scenarij za predstavu.

05.04.2018. 08:59
CARNET uživo prenosi predavanja na "10 dana astronomije"
Devetu godinu zaredom astronomsko društvo "Kumova Slama" organizira manifestaciju "10 dana astronomije" koja se održava od 13. do 22. travnja 2018. godine u Daruvaru, a ovaj put tema će biti virtualna astronomija.