Obavijesti školske knjižnice

Dani Đure Sudete

Autor: Biljana Barišić Mudri, 10. 5. 2017. 09:33

Dana 26. travnja 2017.g. Osnovna škola Mate Lovraka, Veliki Grđevac obilježila je 90. obljetnicu smrti Đure Sudete.

Dan hrvatske knjige i Dan planeta Zemlje - 22.4.

Autor: Biljana Barišić Mudri, 8. 5. 2017. 10:51

Dana 24.travnja 2017.godine u organizaciji učiteljice Ljerke Vodopije i školske knjižničarke Biljane Barišić Mudri obilježili smo  Dan hrvatske knjige i Dan planeta Zemlje s učenicima prvog razreda. Učenici su nakratko napustili svoje školske klupe i sudjelovali u aktivnostima upravo na školskom dvorištu.

Najdraže knjige iz projekta

Autor: Biljana Barišić Mudri, 8. 5. 2017. 10:36

Jan Bažulj

Sanel Begović

Darin Bosanac

Valentina Ditrih

Petra Đuričić

Ivan Filipović

Ema Legin

Nikola Podcrnčić

Gabriela i Daniel Procek

Anamarija Pečar

Ivan Nađ

Matias Matić

Počelo je ...

Autor: Biljana Barišić Mudri, 8. 5. 2017. 09:20

Učenik Jan Bažulj prvi je dobio naprtnjaču s knjigama. Svoje oduševljenje ovim projektom prenio je i na ostatak razreda čitajući pred njima svoje dojmove o knjigama i čitanju u okružju svoje obitelji.

,,Čitajmo mi, u obitelji svi''

Autor: Biljana Barišić Mudri, 6. 2. 2017. 08:52

,,Čitajmo mi, u obitelji svi''

Dana 1. veljače 2017. počeo je projekt ,,Čitamo mi, u obitelji svi'' u kojem sudjeluju učenici 3. razreda i njihovi roditelji, razrednica Ana Nakani i školska knjižničarka. Projekt je osmislila Hrvatska mreža školskih knjižnica i odvija se u više od 140 škola u Hrvatskoj, a naša škola već šestu godinu zaredom sudjeluje u ovome projektu. Središnja faza projekta je putovanje ,,knjižnične naprtnjače'': učenici svojim kućama nose ruksak s 8 knjiga iz različitih područja (roman za odrasle, slikovnice za najmlađe, zbirke kratkih priča…) i nekoliko dana s članovima obitelji uživaju u zajedničkom čitanju. Svoje dojmove će upisivati u bilježnicu dojmova koje će u školi podijeliti s ostalim učenicima u razredu. Na kraju projekta objavljuju se najljepši dojmovi učenika na razini svih škola koje su sudjelovale u projektu. Kvalitetu i korist ovog projekta prepoznala je i Općina Veliki Grđevac koja je osigurala novac za kupnju knjiga i omogućila sudjelovanje u projektu. Sve detaljnije informacije o projektu, kao i tjedne dojmove naših učenika moći ćete pratiti na internetskoj stranici naše škole (poveznica na Školsku knjižnicu).

Odabrane knjige za ovogodišnji projekt:

1.            Djed Mraz dimnjačar

2.            Moj striček autobusac

3.            Sva je priroda divlja i surova

4.            Mama Mu u knjižnici

5.            Izumi i otkrića

6.            Kako pomoći klincima da si sami pomognu

7.            Vjerovali ili ne!

8.            100 znanstvenika koji su promijenili svijet

E-katalog

Autor: Biljana Barišić Mudri, 15. 9. 2014. 10:57

Mrežni katalog školske knjižnice OŠ Mate Lovraka, Veliki Grđevac možete otvoriti i pretraživati klikom na ikonu.

« Rujan 2017 »

22.09.2017. 09:29
Webinar: The Complete Beginner’s Guide to Interactive Student Notebooks
U četvrtak, 28. rujna 2017. godine od 19 do 20 sati Hrvatsko udruženje profesora engleskog u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom The Complete Beginner’s Guide to Interactive Student Notebooks. Webinar je prvenstveno namijenjen učiteljima i nastavnicima engleskog jezika, ali i učiteljima i nastavnicima drugih predmeta koji bi htjeli promijeniti praksu korištenja uobičajenih bilježnica u svojoj nastavi.

21.09.2017. 13:47
CARNet potpisao ugovor za izradu 72 e-lektire
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet u sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ potpisala je Ugovor o nabavi usluge izrade 72 e-lektire. Ugovor je potpisan s dobavljačem Bulaja naklada d.o.o., a potpisali su ga ravnatelj CARNeta Goran Kezunović i direktor Bulaja naklade d.o.o. Zvonimir Bulaja.

15.09.2017. 13:39
Razvoj generičkih kompetencija učenika u projektu ATS2020
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet poziva sve zainteresirane na prezentaciju pokusne primjene modela projekta ATS2020 (Assesment of Transversal Skills 2020), koja će se održati u petak 22. rujna 2017. godine u prostorijama CARNeta, Josipa Marohnića 5, Zagreb.

12.09.2017. 15:11
GrowCERT: projekt CARNetovog Nacionalnog CERT-a
S ciljem jačanja kapaciteta Nacionalnog CERT-a i poboljšanja suradnje na nacionalnoj i europskoj razini CARNet je pokrenuo projekt pod nazivom  GrowCERT . Projekt u vrijednosti od gotovo 985 000 eura sufinanciran je sredstvima Europske komisije putem Instrumenta za povezivanje Europe (CEF - Connecting Europe Facility).

08.09.2017. 14:59
CARNet održao webinar za ravnatelje o strateškom planiranju za razvoj digitalne zrelosti škola
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet u sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ održala je, u četvrtak 7. rujna 2017. godine, još jedan u nizu edukativnih webinara na temu podrške ravnateljima u razvoju digitalne zrelosti škola kroz strateško planiranje.