Sajam kreativnosti

SAJAM KREATIVNOSTI

Autor: Marina Balen, 22. 5. 2016. 08:11

U subotu 21. svibnja 2016. godine održan je Sajam kreativnosti. Sajam kreativnosti je projekt OŠ Mate Lovraka u Velikom Grđevcu,  pokrenut 2006. godine. Ovogodišnji  Sajam kreativnosti, deseti po redu, održan je u Lovrakovom centru kulture pod pokroviteljstvom Općine Veliki Grđevac. Sajam kreativnosti prerastao je u tradicionalnu manifestaciju Lovrakovih dana kulture. Svake godine sadržaji su sve bogatiji, a izlagači sve brojniji pa je Sajam prerastao u izložbu rukotvorina i promidžbu seoskog turizma i tako postao jedan od značajnih turističkih manifestacija Bjelovarko-bilogorske županije. Na Sajmu je sudjelovalo 24 izlagača, a izloženo je preko 300 rukotvorina. Mještani naše Općine prezentirali su i svoje EKO-proizvode. Sajam je bio izložbeno-prodajnog karaktera.

Na otvaranju Sajma nazočne je pozdravila ravnateljica škole u zamjeni Ana Nakani, predsjednik Organizacijskog odbora LDK Drago Trošćan, a u ime Općine Veliki Grđevac načelnik Marijan Dautanac. Održan je kulturni program u kojem su nastupile Mažoretkinje grada Grubišnog Polja, KUD „Mato Lovrak“, Veliki Grđevac, KUD Ilova, Češka obec Bjelovar, Matica umirovljenika Veliki Grđevac, te glumci kućnog teatra „Škripzikl“ iz Velikog Grđevca.

Na sajmu je sudjelovala likovna kolonija te su polaznici kolonije slikarskim tehnikama prikazali ljepote Lovrakovog centra, a  konjička udruga Dorat pokazala je jahanjem i vožnjom svoje ljubimce i ljepotane, što je posebno razveselilo djecu. Na sajmu je sudjelovalo i kipar Dražen Kuharović koji je izrađivao kiparske eksponate simbola Lovrakovog centra. Nositeljica organizacije Sajma kreativnosti je Marija Čičak, učiteljica OŠ Mate Lovraka u Velikom Grđevcu i Igor Đurek, pročelnik Jedinstvenog upravnog odjela Općine u Velikom Grđevcu.

« Rujan 2017 »

22.09.2017. 09:29
Webinar: The Complete Beginner’s Guide to Interactive Student Notebooks
U četvrtak, 28. rujna 2017. godine od 19 do 20 sati Hrvatsko udruženje profesora engleskog u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom The Complete Beginner’s Guide to Interactive Student Notebooks. Webinar je prvenstveno namijenjen učiteljima i nastavnicima engleskog jezika, ali i učiteljima i nastavnicima drugih predmeta koji bi htjeli promijeniti praksu korištenja uobičajenih bilježnica u svojoj nastavi.

21.09.2017. 13:47
CARNet potpisao ugovor za izradu 72 e-lektire
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet u sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ potpisala je Ugovor o nabavi usluge izrade 72 e-lektire. Ugovor je potpisan s dobavljačem Bulaja naklada d.o.o., a potpisali su ga ravnatelj CARNeta Goran Kezunović i direktor Bulaja naklade d.o.o. Zvonimir Bulaja.

15.09.2017. 13:39
Razvoj generičkih kompetencija učenika u projektu ATS2020
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet poziva sve zainteresirane na prezentaciju pokusne primjene modela projekta ATS2020 (Assesment of Transversal Skills 2020), koja će se održati u petak 22. rujna 2017. godine u prostorijama CARNeta, Josipa Marohnića 5, Zagreb.

12.09.2017. 15:11
GrowCERT: projekt CARNetovog Nacionalnog CERT-a
S ciljem jačanja kapaciteta Nacionalnog CERT-a i poboljšanja suradnje na nacionalnoj i europskoj razini CARNet je pokrenuo projekt pod nazivom  GrowCERT . Projekt u vrijednosti od gotovo 985 000 eura sufinanciran je sredstvima Europske komisije putem Instrumenta za povezivanje Europe (CEF - Connecting Europe Facility).

08.09.2017. 14:59
CARNet održao webinar za ravnatelje o strateškom planiranju za razvoj digitalne zrelosti škola
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet u sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ održala je, u četvrtak 7. rujna 2017. godine, još jedan u nizu edukativnih webinara na temu podrške ravnateljima u razvoju digitalne zrelosti škola kroz strateško planiranje.