Sajam kreativnosti

SAJAM KREATIVNOSTI

Autor: Marina Balen, 22. 5. 2016. 08:11

U subotu 21. svibnja 2016. godine održan je Sajam kreativnosti. Sajam kreativnosti je projekt OŠ Mate Lovraka u Velikom Grđevcu,  pokrenut 2006. godine. Ovogodišnji  Sajam kreativnosti, deseti po redu, održan je u Lovrakovom centru kulture pod pokroviteljstvom Općine Veliki Grđevac. Sajam kreativnosti prerastao je u tradicionalnu manifestaciju Lovrakovih dana kulture. Svake godine sadržaji su sve bogatiji, a izlagači sve brojniji pa je Sajam prerastao u izložbu rukotvorina i promidžbu seoskog turizma i tako postao jedan od značajnih turističkih manifestacija Bjelovarko-bilogorske županije. Na Sajmu je sudjelovalo 24 izlagača, a izloženo je preko 300 rukotvorina. Mještani naše Općine prezentirali su i svoje EKO-proizvode. Sajam je bio izložbeno-prodajnog karaktera.

Na otvaranju Sajma nazočne je pozdravila ravnateljica škole u zamjeni Ana Nakani, predsjednik Organizacijskog odbora LDK Drago Trošćan, a u ime Općine Veliki Grđevac načelnik Marijan Dautanac. Održan je kulturni program u kojem su nastupile Mažoretkinje grada Grubišnog Polja, KUD „Mato Lovrak“, Veliki Grđevac, KUD Ilova, Češka obec Bjelovar, Matica umirovljenika Veliki Grđevac, te glumci kućnog teatra „Škripzikl“ iz Velikog Grđevca.

Na sajmu je sudjelovala likovna kolonija te su polaznici kolonije slikarskim tehnikama prikazali ljepote Lovrakovog centra, a  konjička udruga Dorat pokazala je jahanjem i vožnjom svoje ljubimce i ljepotane, što je posebno razveselilo djecu. Na sajmu je sudjelovalo i kipar Dražen Kuharović koji je izrađivao kiparske eksponate simbola Lovrakovog centra. Nositeljica organizacije Sajma kreativnosti je Marija Čičak, učiteljica OŠ Mate Lovraka u Velikom Grđevcu i Igor Đurek, pročelnik Jedinstvenog upravnog odjela Općine u Velikom Grđevcu.

« Srpanj 2017 »

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

01.07.2017. 14:56
Ispunite upitnik o digitalnim kompetencijama u okviru projekta CRISS
U siječnju 2017. godine započeo je CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) projekt iz programa Europske unije Obzor 2020.

29.06.2017. 11:22
U okviru projekta e-Škole objavljeno 70 novih scenarija poučavanja
U sklopu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ objavljeno je 70 novih e-Škole scenarija poučavanja. Svi zainteresirani nastavnici nove scenarije mogu pronaći na mrežnoj stranici https://scenariji-poucavanja.e-skole.hr/ , a dostupno je 15 scenarija za nastavni predmet kemije, 18 fizike, 18 biologije te 19 matematike.

27.06.2017. 20:10
Upozorenje - nova ransomware kampanja Petya
U tijeku je nova kampanja zlonamjernim ransomware sadržajem te su slučajevi zaraze zabilježeni u Ujedinjenom Kraljevstvu, Rusiji, Indiji, Nizozemskoj, Španjolskoj, Danskoj i drugima. Trenutna su meta računala raznih korporacija, energetskih postrojenja te banaka.

20.06.2017. 12:51
CARNet donirao sustav za praćenje kakvoće zraka Tehničkoj školi u Sisku
Tijekom dana mnogi od nas većinu vremena provode u zatvorenom prostoru – kod kuće, na poslu ili u školi. Kakvoća zraka koji udišemo u zatvorenom prostoru ima izravan utjecaj na naše zdravlje, a loša kakvoća zraka u zatvorenom prostoru može štetiti osjetljivim skupinama stanovništva u koje spadaju i djeca.