PŠ DONJA KOVAČICA

Prema školskoj spomenici početci  obrazovanja djece u selu Donja Kovačica sežu iz davne 1895.godine. Nastava se odvijala tada u iznajmljenoj školskoj zgradi. Gradnja današnje  škole započela je 1901.god., a školska obuka u prosincu iste godine.Učenici sela i danas polaze tu školu.
      U školi su poučavali i izmijenili se mnogi učitelji kojih se i danas stariji mještani
sjećaju. Neki od njih su: učiteljica Stanka Antolović (poučavala od 1945.-1970.), učiteljica Matilda Milosavljević (poučavala od 1970.-1991.) i dr.
     Novije vrijeme škole obilježila je učiteljica Ljerka Vodopija (poučavala od 1991.-2003.) koja je radeći u ovoj školi pomogla unaprijediti standard škole pa tako i sela, organizirajući razne akcije što se tiče uređenja okoliša škole te unutarnjeg izgleda škole.U tome su joj pomogli roditelji i  ostali mještani sela. U školi je poučavala i učiteljica Valentina Prebanić radeći u dvorazrednoj kombinaciji zajedno sa učiteljicom Danijelom Križan. Škola i selo redovito surađuju i međusobno su povezani. Uz pomoć Matične škole, Općine Veliki Grđevac i dobrotvornog priloga roditelja, naša je učionica opremljena nastavnim sredstvima koja učenicima olakšavaju učenje i rad u školi.
     Danas u školi poučava učiteljica Danijela Križan. Nastava je organizirana u četverorazrednom kombiniranom odjeljenju.

Slijedeći tradiciju škole, učiteljice i učenici organiziraju razne radionice, priredbe i svečanosti za sve mještane. Roditelji se i danas rado odazovu raznim aktivnostima  vezanim za uređenje škole, sudjelovanje u tematskim radionicama i raznim projektima  u okviru škole.
Danijela Križan, učiteljica RN

« Rujan 2020 »

INFO Ponovno uspostavljena primarna medjugradska veza prema Rijeci
Postovani, Veceras, oko 23 sata, je ponovno uspostavljena primarna medjugradska veza prema Rijecu. Navedeni prekid optike je saniran te se ne ocekuju daljnji prekidi. Srdacan pozdrav, — Mrezni operativni centar ... The post INFO Ponovno uspostavljena primarna medjugradska veza prema Rijeci appeared first on CARNET .

24.09.2020. 15:04
HITNO Prekid primarne medjugradske veze prema Rijeci
Postovani, Uslijed prekida optike u jednom od tunela na autocesti izmedju Rijeke i Zagreba, u prekidu je primarna medjugradska veza prema Rijeci, promet se preusmjerio na sekundarnu vezu pa je ... The post HITNO Prekid primarne medjugradske veze prema Rijeci appeared first on CARNET .