PŠ DONJA KOVAČICA

Prema školskoj spomenici početci  obrazovanja djece u selu Donja Kovačica sežu iz davne 1895.godine. Nastava se odvijala tada u iznajmljenoj školskoj zgradi. Gradnja današnje  škole započela je 1901.god., a školska obuka u prosincu iste godine.Učenici sela i danas polaze tu školu.
      U školi su poučavali i izmijenili se mnogi učitelji kojih se i danas stariji mještani
sjećaju. Neki od njih su: učiteljica Stanka Antolović (poučavala od 1945.-1970.), učiteljica Matilda Milosavljević (poučavala od 1970.-1991.) i dr.
     Novije vrijeme škole obilježila je učiteljica Ljerka Vodopija (poučavala od 1991.-2003.) koja je radeći u ovoj školi pomogla unaprijediti standard škole pa tako i sela, organizirajući razne akcije što se tiče uređenja okoliša škole te unutarnjeg izgleda škole.U tome su joj pomogli roditelji i  ostali mještani sela. U školi je poučavala i učiteljica Valentina Prebanić radeći u dvorazrednoj kombinaciji zajedno sa učiteljicom Danijelom Križan. Škola i selo redovito surađuju i međusobno su povezani. Uz pomoć Matične škole, Općine Veliki Grđevac i dobrotvornog priloga roditelja, naša je učionica opremljena nastavnim sredstvima koja učenicima olakšavaju učenje i rad u školi.
     Danas u školi poučava učiteljica Danijela Križan. Nastava je organizirana u četverorazrednom kombiniranom odjeljenju.

Slijedeći tradiciju škole, učiteljice i učenici organiziraju razne radionice, priredbe i svečanosti za sve mještane. Roditelji se i danas rado odazovu raznim aktivnostima  vezanim za uređenje škole, sudjelovanje u tematskim radionicama i raznim projektima  u okviru škole.
Danijela Križan, učiteljica RN

« Siječanj 2021 »

21.01.2021. 13:25
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave uređenja/adaptacije 10 Regionalnih obrazovnih centara (ROC-ova) u sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i ... The post Istraživanje tržišta – nabava uređenja/adaptacije Regionalnih obrazovnih centara appeared first on CARNET .

20.01.2021. 14:13
Objavljeni novi CARNET-ovi e-Škole digitalni sadržaji
Da neki predmeti poput fizike i matematike ne moraju uvijek biti teški i nerazumljivi dokazuju e-Škole digitalni sadržaji. Izrađeni su kako bi učenicima i nastavnicima olakšali učenje i poučavanje te ... The post Objavljeni novi CARNET-ovi e-Škole digitalni sadržaji appeared first on CARNET .

15.01.2021. 14:02
Istraživanje tržišta – poziv na sastanak
U sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće" Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET ... The post Istraživanje tržišta – poziv na sastanak appeared first on CARNET .

14.01.2021. 16:24
Prethodno savjetovanje – Nabava aplikacije za upravljanje školskom mrežom
Hrvatska akademska i istraživačka mreža-CARNET objavila je prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima za nabavu aplikacije za upravljanje školskom mrežom. Prethodno savjetovanje objavljeno je 13. siječnja 2021., a rok za ... The post Prethodno savjetovanje – Nabava aplikacije za upravljanje školskom mrežom appeared first on CARNET .

13.01.2021. 10:12
Prethodno savjetovanje – Nabava sustava za korisnike (CARNET gama)
Hrvatska akademska i istraživačka mreža-CARNET objavila je prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima za nabavu sustava za korisnike – CARNET gama. Prethodno savjetovanje objavljeno je 11. siječnja 2021., a rok ... The post Prethodno savjetovanje – Nabava sustava za korisnike (CARNET gama) appeared first on CARNET .