PŠ DONJA KOVAČICA

Prema školskoj spomenici početci  obrazovanja djece u selu Donja Kovačica sežu iz davne 1895.godine. Nastava se odvijala tada u iznajmljenoj školskoj zgradi. Gradnja današnje  škole započela je 1901.god., a školska obuka u prosincu iste godine.Učenici sela i danas polaze tu školu.
      U školi su poučavali i izmijenili se mnogi učitelji kojih se i danas stariji mještani
sjećaju. Neki od njih su: učiteljica Stanka Antolović (poučavala od 1945.-1970.), učiteljica Matilda Milosavljević (poučavala od 1970.-1991.) i dr.
     Novije vrijeme škole obilježila je učiteljica Ljerka Vodopija (poučavala od 1991.-2003.) koja je radeći u ovoj školi pomogla unaprijediti standard škole pa tako i sela, organizirajući razne akcije što se tiče uređenja okoliša škole te unutarnjeg izgleda škole.U tome su joj pomogli roditelji i  ostali mještani sela. U školi je poučavala i učiteljica Valentina Prebanić radeći u dvorazrednoj kombinaciji zajedno sa učiteljicom Danijelom Križan. Škola i selo redovito surađuju i međusobno su povezani. Uz pomoć Matične škole, Općine Veliki Grđevac i dobrotvornog priloga roditelja, naša je učionica opremljena nastavnim sredstvima koja učenicima olakšavaju učenje i rad u školi.
     Danas u školi poučava učiteljica Danijela Križan. Nastava je organizirana u četverorazrednom kombiniranom odjeljenju.

Slijedeći tradiciju škole, učiteljice i učenici organiziraju razne radionice, priredbe i svečanosti za sve mještane. Roditelji se i danas rado odazovu raznim aktivnostima  vezanim za uređenje škole, sudjelovanje u tematskim radionicama i raznim projektima  u okviru škole.
Danijela Križan, učiteljica RN

« Kolovoz 2018 »

02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.

18.07.2018. 12:28
Svečano potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)
U srijedu, 18. srpnja 2018. godine u Ministarstvu znanosti i obrazovanja potpisan je Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt „Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)", referentnog broja KK.01.1.1.08.0001, u okviru „Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. -2020."

02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.

02.07.2018. 09:43
Webinar: Život Engleskog jezika u Školi za život
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, u suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom - CARNET i i Hrvatskim udruženjem profesora engleskog, organizira webinar pod nazivom Život Engleskog jezika u Školi za Život. Webinar će se održati u ponedjeljak, 9. srpnja 2018. godine od 20 do 21 sat.

20.06.2018. 15:01
Uspješno proveden projekt “Jačanje kapaciteta za razvoj i reviziju CARNET-ovih usluga vezanih uz primjenu IKT-a u obrazovanju”
U okviru programa Erasmus+ proveden je projekt pod nazivom “Jačanje kapaciteta za razvoj i reviziju CARNET-ovih usluga vezanih uz primjenu IKT-a u obrazovanju” u sklopu kojeg su ostvarene četiri mobilnosti, od čega su dva strukturirana tečaja i dva promatranja rada u inozemstvu ( Job shadowing ). Na mobilnostima je sudjelovalo četvero djelatnika CARNET-a, Tina Marković, Ana Orlović, Gordana Jugo i Ivica Matotek