PŠ DONJA KOVAČICA

Prema školskoj spomenici početci  obrazovanja djece u selu Donja Kovačica sežu iz davne 1895.godine. Nastava se odvijala tada u iznajmljenoj školskoj zgradi. Gradnja današnje  škole započela je 1901.god., a školska obuka u prosincu iste godine.Učenici sela i danas polaze tu školu.
      U školi su poučavali i izmijenili se mnogi učitelji kojih se i danas stariji mještani
sjećaju. Neki od njih su: učiteljica Stanka Antolović (poučavala od 1945.-1970.), učiteljica Matilda Milosavljević (poučavala od 1970.-1991.) i dr.
     Novije vrijeme škole obilježila je učiteljica Ljerka Vodopija (poučavala od 1991.-2003.) koja je radeći u ovoj školi pomogla unaprijediti standard škole pa tako i sela, organizirajući razne akcije što se tiče uređenja okoliša škole te unutarnjeg izgleda škole.U tome su joj pomogli roditelji i  ostali mještani sela. U školi je poučavala i učiteljica Valentina Prebanić radeći u dvorazrednoj kombinaciji zajedno sa učiteljicom Danijelom Križan. Škola i selo redovito surađuju i međusobno su povezani. Uz pomoć Matične škole, Općine Veliki Grđevac i dobrotvornog priloga roditelja, naša je učionica opremljena nastavnim sredstvima koja učenicima olakšavaju učenje i rad u školi.
     Danas u školi poučava učiteljica Danijela Križan. Nastava je organizirana u četverorazrednom kombiniranom odjeljenju.

Slijedeći tradiciju škole, učiteljice i učenici organiziraju razne radionice, priredbe i svečanosti za sve mještane. Roditelji se i danas rado odazovu raznim aktivnostima  vezanim za uređenje škole, sudjelovanje u tematskim radionicama i raznim projektima  u okviru škole.
Danijela Križan, učiteljica RN

« Rujan 2017 »

22.09.2017. 09:29
Webinar: The Complete Beginner’s Guide to Interactive Student Notebooks
U četvrtak, 28. rujna 2017. godine od 19 do 20 sati Hrvatsko udruženje profesora engleskog u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom The Complete Beginner’s Guide to Interactive Student Notebooks. Webinar je prvenstveno namijenjen učiteljima i nastavnicima engleskog jezika, ali i učiteljima i nastavnicima drugih predmeta koji bi htjeli promijeniti praksu korištenja uobičajenih bilježnica u svojoj nastavi.

21.09.2017. 13:47
CARNet potpisao ugovor za izradu 72 e-lektire
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet u sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ potpisala je Ugovor o nabavi usluge izrade 72 e-lektire. Ugovor je potpisan s dobavljačem Bulaja naklada d.o.o., a potpisali su ga ravnatelj CARNeta Goran Kezunović i direktor Bulaja naklade d.o.o. Zvonimir Bulaja.

15.09.2017. 13:39
Razvoj generičkih kompetencija učenika u projektu ATS2020
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet poziva sve zainteresirane na prezentaciju pokusne primjene modela projekta ATS2020 (Assesment of Transversal Skills 2020), koja će se održati u petak 22. rujna 2017. godine u prostorijama CARNeta, Josipa Marohnića 5, Zagreb.

12.09.2017. 15:11
GrowCERT: projekt CARNetovog Nacionalnog CERT-a
S ciljem jačanja kapaciteta Nacionalnog CERT-a i poboljšanja suradnje na nacionalnoj i europskoj razini CARNet je pokrenuo projekt pod nazivom  GrowCERT . Projekt u vrijednosti od gotovo 985 000 eura sufinanciran je sredstvima Europske komisije putem Instrumenta za povezivanje Europe (CEF - Connecting Europe Facility).

08.09.2017. 14:59
CARNet održao webinar za ravnatelje o strateškom planiranju za razvoj digitalne zrelosti škola
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet u sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ održala je, u četvrtak 7. rujna 2017. godine, još jedan u nizu edukativnih webinara na temu podrške ravnateljima u razvoju digitalne zrelosti škola kroz strateško planiranje.