DAN ŠKOLE 2018.

Autor: Marina Balen, 9. 3. 2018.

U našoj su školi povodom Dana škole 9. ožujka 2018. održane prigodne radionice. Naša ih je vrijedna novinarska skupina obišla i zabilježila što se sve u školi toga dana radilo.

RADIONICE-VIŠI RAZREDI
GLAGOLJICA
U radionicu Glagoljica uključeno je sedam učenika viših razreda. Voditelji radionice su školska knjižničarka Andrea Petrić i učiteljica hrvatskog jezika Marina Nejedli. Učenici piši hrvatsku himnu na glagoljici, kao i svoja imena na plakatu koji će biti izložen na izložbi radionica u školskoj dvorani.
RUKOMET
U radionicu Rukomet uključeno je 25 učenika od petog do osmog razreda matične škole. Voditelji radionice su učitelji Dražen Vinković i Tomislav Anžlovar. Ovo je sportska radionica u kojoj učenici igraju rukometne utakmice. Učenici su raspoređeni u dvije grupe – stariju i mlađu. Svaka se utakmica igra u trajanju od 15 minuta. Učenicima  je ova radionica zabavna i natjecateljskog je karaktera.
INTERNET – JUČER, DANAS, SUTRA
U radionicu Internet – jučer, danas, sutra uključeno je 17 učenika viših razreda matične škole. Voditelji radionice su ravnateljica škole Marina Balen, učitelj informatike Dalibor Kalenski i školska pedagogica Olivera Benić. Učenici su podijeljeni u dvije grupe – afirmacijsku i negacijsku. Afirmacijska skupina na plakat ispisuje prednosti korištenja interneta, a negacijska nedostatke.
UKRAŠAVANJE PISANICA
U radionicu Ukrašavanje pisanica uključeno je 17 učenika. Voditelji radionice su učiteljice Mirna Novak, Nikolina Cenger i Suzana Sabljak. Učenici ukrašavaju pisanice pomoću vune. Učenici smatraju radionicu vrlo kreativnom i maštovitom.
LUTKE- ŽIVOTINJE OD VUNE
U radionicu Lutke – životinje od vune uključeno je 17 učenika. Voditelji su učiteljica likovne kulture Anita Res i učiteljica biologije Mateja Sukalac.
NOVINARI – ČESTITKE
U radionicu Novinari uključeno je 7 učenika petih i šestih razreda. Voditelji radionice su učiteljice Ivana Ontl Horvat i Zdenka Štefulinac. Prvi dio radionice je izrada uskrsnih čestitki tehnikom kolaž – papira. Čestitke će biti izložene u školskoj dvorani u sklopu izložbe rukotvorina. U drugom dijelu radionice učenici su obišli sve radionice, razgovarali s njihovim voditeljima i učenicima koji u njima sudjeluju te uz pomoć svojih bilješki napisali izvješće za školsku web – stranicu.
RADIONICE – NIŽI RAZREDI
BROŠIĆI
U radionicu Brošići uključeni su učenici prvog razreda područne škole iz Pavlovca i matične škole. Voditelji radionice su učiteljice Lovorka Pralas, Tihana Čvek i Valentina Prebanić. Broševe izrađuju uz pomoć platna.
MAGNETIĆI
U radionicu Magnetići uključeni su učenici četvrtog razreda područne škole iz Kovačice i učenici drugog razreda matične škole. Voditeljice su učiteljice Danijela Križan i Ljerka Vodopija. Osim što izrađuju magnetiće, ukrašavaju i uskršnje pisanice.
IGRE
U radionicu Igre uključeni su učenici trećeg razreda matične škole i područne škole iz Male Pisanice. Voditeljice radionice su učiteljice Marija Čičak i Marija Lukić. Igraju igre pamćenja, brzine, spretnosti, snalažljivosti, korektnosti, grupne igre, individualne te igre u paru.
UKRAŠAVANJE PISANICA
U radionicu Ukrašavanje pisanica uključeni su učenici četvrtog razreda matične škole. Voditeljice radionice su učiteljica Ana Nakani i Andrea Pavliš. To je likovna radionica u kojoj uz pomoć tempera ukrašavaju pisanice.

Novinari: Katja Brestovac, 5.a
Petra Baranašić, 5.a