DAN ŠKOLE 2018.

Autor: Marina Balen, 9. 3. 2018.

U našoj su školi povodom Dana škole 9. ožujka 2018. održane prigodne radionice. Naša ih je vrijedna novinarska skupina obišla i zabilježila što se sve u školi toga dana radilo.

FOTOGALERIJA

RADIONICE-VIŠI RAZREDI
GLAGOLJICA
U radionicu Glagoljica uključeno je sedam učenika viših razreda. Voditelji radionice su školska knjižničarka Andrea Petrić i učiteljica hrvatskog jezika Marina Nejedli. Učenici piši hrvatsku himnu na glagoljici, kao i svoja imena na plakatu koji će biti izložen na izložbi radionica u školskoj dvorani.
RUKOMET
U radionicu Rukomet uključeno je 25 učenika od petog do osmog razreda matične škole. Voditelji radionice su učitelji Dražen Vinković i Tomislav Anžlovar. Ovo je sportska radionica u kojoj učenici igraju rukometne utakmice. Učenici su raspoređeni u dvije grupe – stariju i mlađu. Svaka se utakmica igra u trajanju od 15 minuta. Učenicima  je ova radionica zabavna i natjecateljskog je karaktera.
INTERNET – JUČER, DANAS, SUTRA
U radionicu Internet – jučer, danas, sutra uključeno je 17 učenika viših razreda matične škole. Voditelji radionice su ravnateljica škole Marina Balen, učitelj informatike Dalibor Kalenski i školska pedagogica Olivera Benić. Učenici su podijeljeni u dvije grupe – afirmacijsku i negacijsku. Afirmacijska skupina na plakat ispisuje prednosti korištenja interneta, a negacijska nedostatke.
UKRAŠAVANJE PISANICA
U radionicu Ukrašavanje pisanica uključeno je 17 učenika. Voditelji radionice su učiteljice Mirna Novak, Nikolina Cenger i Suzana Sabljak. Učenici ukrašavaju pisanice pomoću vune. Učenici smatraju radionicu vrlo kreativnom i maštovitom.
LUTKE- ŽIVOTINJE OD VUNE
U radionicu Lutke – životinje od vune uključeno je 17 učenika. Voditelji su učiteljica likovne kulture Anita Res i učiteljica biologije Mateja Sukalac.
NOVINARI – ČESTITKE
U radionicu Novinari uključeno je 7 učenika petih i šestih razreda. Voditelji radionice su učiteljice Ivana Ontl Horvat i Zdenka Štefulinac. Prvi dio radionice je izrada uskrsnih čestitki tehnikom kolaž – papira. Čestitke će biti izložene u školskoj dvorani u sklopu izložbe rukotvorina. U drugom dijelu radionice učenici su obišli sve radionice, razgovarali s njihovim voditeljima i učenicima koji u njima sudjeluju te uz pomoć svojih bilješki napisali izvješće za školsku web – stranicu.
RADIONICE – NIŽI RAZREDI
BROŠIĆI
U radionicu Brošići uključeni su učenici prvog razreda područne škole iz Pavlovca i matične škole. Voditelji radionice su učiteljice Lovorka Pralas, Tihana Čvek i Valentina Prebanić. Broševe izrađuju uz pomoć platna.
MAGNETIĆI
U radionicu Magnetići uključeni su učenici četvrtog razreda područne škole iz Kovačice i učenici drugog razreda matične škole. Voditeljice su učiteljice Danijela Križan i Ljerka Vodopija. Osim što izrađuju magnetiće, ukrašavaju i uskršnje pisanice.
IGRE
U radionicu Igre uključeni su učenici trećeg razreda matične škole i područne škole iz Male Pisanice. Voditeljice radionice su učiteljice Marija Čičak i Marija Lukić. Igraju igre pamćenja, brzine, spretnosti, snalažljivosti, korektnosti, grupne igre, individualne te igre u paru.
UKRAŠAVANJE PISANICA
U radionicu Ukrašavanje pisanica uključeni su učenici četvrtog razreda matične škole. Voditeljice radionice su učiteljica Ana Nakani i Andrea Pavliš. To je likovna radionica u kojoj uz pomoć tempera ukrašavaju pisanice.

Novinari: Katja Brestovac, 5.a
Petra Baranašić, 5.a
Anđelina Pecollaj, 5.a
 Ines Krluk, 5.b
Petra Galović, 6.b
Dorian Mraz, 6.b

« Svibanj 2018 »

24.05.2018. 11:45
Dodjela nagrada pobjedničkim scenarijima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“
U subotu, 26. svibnja 2018. godine, u 11 sati u I. tehničkoj školi Tesla, održat će se svečana dodjela nagrada pobjednicima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“ . Pozivamo sve sudionike natjecanja, ali i sve zainteresirane za ovaj uspješan projekt da se pridruže i sudjeluju na svečanoj dodjeli nagrada koju će voditi glumac Bojan Navojec.

22.05.2018. 15:35
CARNET na Znanstvenom pikniku 2018.
Sedmi po redu Znanstveni piknik održat će se od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun (Otok Univerzijade) u Zagrebu, pod visokim pokroviteljstvom Ureda Predsjednice Republike Hrvatske, Ministarstva znanosti i obrazovanja te Grada Zagreba.

21.05.2018. 13:46
Scientix webinar: „An introduction to Scientix and eTwinning“
U sklopu Scientix 3 projekta u utorak, 22. svibnja 2018. godine, u 18.00 sati održat će se webinar pod nazivom „An introduction to Scientix and eTwinning“.

16.05.2018. 14:12
CARNET otvorio pet Regionalnih obrazovnih centara širom Hrvatske
Gradovi Varaždin, Zagreb, Osijek, Rijeka i Split od danas su bogatiji za nove, moderne Regionalne obrazovne centre (ROC-eve). Centre je otvorila Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET u sklopu provedbe pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, a vrijednost ove investicije iznosi 3,6 milijuna kuna.

16.05.2018. 12:44
Objavljeni su pobjednici CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“. Na natjecanje je bilo prijavljeno 16 scenarija, a tri najbolja scenarija koja su osvojila Robotsko kazalište lutaka dolaze iz Kamenice, Petrinje i Siska.