Mašare

Autor: Marina Balen, 13. 2. 2018.

Na pokladni utorak, 13. veljače 2018., tijekom 5. i 6. školskog sata u školskoj je dvorani održan ples pod maskama. Ovogodišnje maškare bile su jako zanimljive, kao i svake godine. Bilo je raznovrsnih maski i kostima. Birale su se najbolje skupne i pojedinačne maske nižih i viših razreda,ali i one najoriginalnije.

U kategoriji viših razreda nagradu za najbolju pojedinačnu masku osvojila je učenica 5.a razreda, Katja Brestovac (Vilma Kremenko). Za najoriginalniju masku viših razreda proglašena je  Ingrid Matić, učenica 5.b razreda,  koja je nosila kostim banke, a nagrada za najbolju skupnu masku viših razreda pripala je učenicima 8.a razreda čiji su kostimi predstavljali četiri godišnja doba te tako u neizvjesnoj odluci povjerenstva do samog kraja pobijedili „dečke i cure“ iz 8.b razreda.
         U kategoriji nižih razreda nagradu je osvojila učenica 4. razreda  Ana Marija Pečar (Indijanka), a nagrada za najbolju skupnu masku nižih razreda pripala je učenicima 3. razreda.
         Nakon podjele nagrada, svi smo zaplesali. Bilo je jako zabavno, nije se znalo tko bolje pleše! Nakon plesa učenici su otišli u svoje učionice zajedno sa svojim razrednicima. Kada se oglasilo školsko zvono za kraj 6. sata, svi smo pošli kući s osmijehom na licu.

Anđelina Pecollaj, 5.a

« Srpanj 2018 »

02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.

02.07.2018. 09:43
Webinar: Život Engleskog jezika u Školi za život
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, u suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom - CARNET i i Hrvatskim udruženjem profesora engleskog, organizira webinar pod nazivom Život Engleskog jezika u Školi za Život. Webinar će se održati u ponedjeljak, 9. srpnja 2018. godine od 20 do 21 sat.

15.06.2018. 14:43
Objavljena "Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata"
U okviru provedbe projekta GrowCERT izrađena je “Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata” nastala temeljem  Akcijskog plana za provedbu Nacionalne strategije kibernetičke sigurnosti .

14.06.2018. 23:54
Uklonjene poteškoće u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike
U četvrtak, 14. lipnja 2018. godine, u kasnim večernjim satima uočene su nepravilnosti u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike. CARNET je tijekom noći poduzeo sve radnje na uklanjanju poteškoća s pristupom e-Dnevnik aplikaciji koje su uočene kod dijela korisnika sustava ocjene.skole.hr  te je u ranim jutarnjim satima uspostavljena puna funkcionalnost e-Dnevnik aplikacije za učenike.

12.06.2018. 14:17
Nacionalni CERT u međunarodnoj vježbi Cyber Europe 2018
Nacionalni CERT i ove je godine sudjelovao u međunarodnoj vježbi Cyber Europe 2018 koju je organizirala Agencija EU-a za kibernetičku sigurnost (ENISA) u suradnji s tijelima i agencijama iz područja kibernetičke sigurnosti iz cijele Europe.