SVEČANO UČLANJENJE UČENIKA PRVIH RAZREDA U ŠKOLSKU KNJIŽNICU

Autor: Marina Balen, 10. 11. 2016.

Dana 7. studenoga 2016. učenici prvih razreda matične škole Veliki Grđevac i područne škole Pavlovac svečano su učlanjeni u školsku knjižnicu. Pojedinim učenicima je ovo bio prvi susret sa školskom knjižnicom, pravilima ponašanja u knjižnici kao i pravilima rada knjižnice. Osim prvašića, susretu su nazočile i njihove razredne učiteljice Ljerka Vodopija i Tihana Čvek, kao i ravnateljica Marina Balen, a naravno bila je prisutna i školska knjižničarka Biljana Barišić Mudri. Osim što je susret bio vrlo poučan, bio je i zabavan. Poseban ugođaj priredila im je skupina Mladih knjižničara igrokazom ,,Miš u knjižnici'' autorice Sunčane Škrinjarić, a učenice su također zajedno sa knjižničarkom recitirale pjesmicu ,,Jankova čitanka'' te odigrale kratki skeč o razlici između knjižnice i knjižare. Bio je to svečan dan za prvašiće. Naučili su gdje mogu kupiti knjigu, gdje je mogu besplatno posuditi, kako se treba odnositi prema knjigama. Naučili su što knjige ne vole i da knjige najviše vole kad ih se posuđuje i čita. Stoga su po prvi puta posudili knjigu po svom izboru.

Učenici su dobili članske iskaznice, letak s pravilima školske knjižnice te straničnik sa svojim imenom kojim će si olakšati čitanje svoje prve posuđene knjige, ali i mnoštvo drugih knjiga koje će posuđivati tijekom školske godine. Na kraju susreta smo ,,prekršili'' jedno pravilo te smo imali malu slatku zakusku u knjižnici kako bi učenicima ovaj prvi susret ostao dugo u sjećanju. Želimo im uspješno školovanje, neka što prije svladaju čitanje i što ljepše putovanje kroz čaroban svijet knjiga.

Biljana Barišić Mudri, knjižničarka

« Rujan 2019 »

19.09.2019. 18:02
INFO Najava radova – HT – Sibensko-kninska zupanija i Medjimurska zupanija
Postovani korisnici, pruzatelj usluge Hrvatski Telekom ce imati radove na svojoj mreznoj infrastrukturi uslijed kojih ce doci do prekida mrezne povezanosti prema ustanovama na podrucju: – Sibensko-kninske zupanije u vremenu ... The post INFO Najava radova – HT – Sibensko-kninska zupanija i Medjimurska zupanija appeared first on CARNET .

19.09.2019. 16:00
Nabava usluge recenzije digitalnih sadržaja izrađenih na projektu e-Škole
Oglas u EOJN RH: 2019/S 0F2-0037185 The post Nabava usluge recenzije digitalnih sadržaja izrađenih na projektu e-Škole appeared first on CARNET .

19.09.2019. 11:21
Igor Rudan otvara 21. CARNET-ovu konferenciju za korisnike
U skladu s digitalnom transformacijom obrazovnoga sustava, CARNET od ove godine uvodi koncept ,,bez papira" te stavlja naglasak na promjene koje donosi svrhovita primjena tehnologije u obrazovanju CARNET-ova konferencija za ... The post Igor Rudan otvara 21. CARNET-ovu konferenciju za korisnike appeared first on CARNET .

18.09.2019. 15:02
HITNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju Licko-senjske zupanije
Postovani, Zbog prekida napajanja elektricnom energijom u zupanijskom cvoristu danas 18.9.2019. u 11:23h je doslo do prekida mrezne povezanosti na podrucju Licko-senjske zupanije. Prema informacijama koje imam predvidjeni prekid bi ... The post HITNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju Licko-senjske zupanije appeared first on CARNET .

18.09.2019. 10:38
Uspjeh hrvatskih učenika i nastavnika u projektu CRISS
CARNET je tijekom školske godine 2018./2019. uspješno implementirao projekt CRISS u hrvatskim osnovnim i srednjim školama. U sklopu projekta sudjelovalo je 518 škola iz cijele Europe, dok je iz Hrvatske sudjelovalo ... The post Uspjeh hrvatskih učenika i nastavnika u projektu CRISS appeared first on CARNET .