Hrvatski olimpijski dan

Autor: Marina Balen, 9. 9. 2016.

Hrvatski olimpijski dan poznat pod skraćenim nazivom HOD, posvećen datumu utemeljenja HOO-a, 10. rujna, danas je opće prihvaćena manifestacija koja promiče važnost bavljenja sportskom aktivnošću, olimpijska načela izvrsnosti u svakom području, razumijevanje, mir i solidarnost među ljudima kao sastavnice olimpijskog djelovanja. Programom se jednako potiču pojedinci i skupine, sportske zajednice i udruge, škole i učilišta, vrtići, jedinice lokalne i područne samouprave, društva sportske rekreacije i drugi. Vanjska poveznica ove tradicionalne manifestacije proslave olimpizma je bijela majica “zastava  prijateljstva“. Naime, bijela podloga olimpijske zastave na kojoj je ucrtano pet krugova danas je opće prihvaćen olimpijski simbol univerzalnog fair playa, prijateljstva i mira.

U našoj je školi ove školske godine HOD obilježen dana 9. rujna u petak kada su svi učenici trebali doći u školu u bijelim majicama, a nakon drugog školskog sata održano je i prigodno sportsko natjecanje u trčanju za učenike nižih i viših razreda u kategoriji djevojčice i dječaci pod vodstvom učitelja Zenona Vidovića. Učenici s najboljim rezultatom u trčanju sudjelovat će na krosu koji će se održati u Daruvaru.  U područnim školama Maloj Pisanici, Donjoj Kovačici i Pavlovcu također je današnji dan prošao u znaku sportskih aktivnosti. Posebnost današnjeg dana u OŠ Mate Lovraka svakako je i trenutak u kojem su učenici imali prilike vidjeti zlatnu olimpijsku medalju rukometaša Albina Vidovića iz 1972. godine. Albin Vidović osvojio je s reprezentacijom zlatne medalje na Svjetskom prvenstvu 1964. godine, u Čehoslovačkoj, na Mediteranskim igrama 1967. godine u Tunisu te na Olimpijskim igrama 1972. godine u Münchenu.

Jakov Prebanić 7.b

« Rujan 2019 »

19.09.2019. 18:02
INFO Najava radova – HT – Sibensko-kninska zupanija i Medjimurska zupanija
Postovani korisnici, pruzatelj usluge Hrvatski Telekom ce imati radove na svojoj mreznoj infrastrukturi uslijed kojih ce doci do prekida mrezne povezanosti prema ustanovama na podrucju: – Sibensko-kninske zupanije u vremenu ... The post INFO Najava radova – HT – Sibensko-kninska zupanija i Medjimurska zupanija appeared first on CARNET .

19.09.2019. 16:00
Nabava usluge recenzije digitalnih sadržaja izrađenih na projektu e-Škole
Oglas u EOJN RH: 2019/S 0F2-0037185 The post Nabava usluge recenzije digitalnih sadržaja izrađenih na projektu e-Škole appeared first on CARNET .

19.09.2019. 11:21
Igor Rudan otvara 21. CARNET-ovu konferenciju za korisnike
U skladu s digitalnom transformacijom obrazovnoga sustava, CARNET od ove godine uvodi koncept ,,bez papira" te stavlja naglasak na promjene koje donosi svrhovita primjena tehnologije u obrazovanju CARNET-ova konferencija za ... The post Igor Rudan otvara 21. CARNET-ovu konferenciju za korisnike appeared first on CARNET .

18.09.2019. 15:02
HITNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju Licko-senjske zupanije
Postovani, Zbog prekida napajanja elektricnom energijom u zupanijskom cvoristu danas 18.9.2019. u 11:23h je doslo do prekida mrezne povezanosti na podrucju Licko-senjske zupanije. Prema informacijama koje imam predvidjeni prekid bi ... The post HITNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju Licko-senjske zupanije appeared first on CARNET .

18.09.2019. 10:38
Uspjeh hrvatskih učenika i nastavnika u projektu CRISS
CARNET je tijekom školske godine 2018./2019. uspješno implementirao projekt CRISS u hrvatskim osnovnim i srednjim školama. U sklopu projekta sudjelovalo je 518 škola iz cijele Europe, dok je iz Hrvatske sudjelovalo ... The post Uspjeh hrvatskih učenika i nastavnika u projektu CRISS appeared first on CARNET .