,,Čitajmo mi, u obitelji svi''

Autor: Biljana Barišić Mudri, 6. 2. 2017.

,,Čitajmo mi, u obitelji svi''

Dana 1. veljače 2017. počeo je projekt ,,Čitamo mi, u obitelji svi'' u kojem sudjeluju učenici 3. razreda i njihovi roditelji, razrednica Ana Nakani i školska knjižničarka. Projekt je osmislila Hrvatska mreža školskih knjižnica i odvija se u više od 140 škola u Hrvatskoj, a naša škola već šestu godinu zaredom sudjeluje u ovome projektu. Središnja faza projekta je putovanje ,,knjižnične naprtnjače'': učenici svojim kućama nose ruksak s 8 knjiga iz različitih područja (roman za odrasle, slikovnice za najmlađe, zbirke kratkih priča…) i nekoliko dana s članovima obitelji uživaju u zajedničkom čitanju. Svoje dojmove će upisivati u bilježnicu dojmova koje će u školi podijeliti s ostalim učenicima u razredu. Na kraju projekta objavljuju se najljepši dojmovi učenika na razini svih škola koje su sudjelovale u projektu. Kvalitetu i korist ovog projekta prepoznala je i Općina Veliki Grđevac koja je osigurala novac za kupnju knjiga i omogućila sudjelovanje u projektu. Sve detaljnije informacije o projektu, kao i tjedne dojmove naših učenika moći ćete pratiti na internetskoj stranici naše škole (poveznica na Školsku knjižnicu).

Odabrane knjige za ovogodišnji projekt:

1.            Djed Mraz dimnjačar

2.            Moj striček autobusac

3.            Sva je priroda divlja i surova

4.            Mama Mu u knjižnici

5.            Izumi i otkrića

6.            Kako pomoći klincima da si sami pomognu

7.            Vjerovali ili ne!

8.            100 znanstvenika koji su promijenili svijet

« Siječanj 2019 »

21.12.2018. 12:24
Potpisan Sporazum o suradnji između CARNET-a i Inovacijskog centra Nikola Tesla
U četvrtak, 20. prosinca 2018. godine potpisan je Sporazum o suradnji između CARNET-a i Inovacijskog centra Nikola Tesla (ICENT).

07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

03.12.2018. 08:40
NATO vježba "Cyber Coalition 2018"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET sudjelovala je u jedanaestoj po redu NATO vježbi zaštite NATO i nacionalnih računalnih sustava pod nazivom "Cyber Coalition 2018".

26.11.2018. 13:51
Završila jubilarna 20. CARNET-ova konferencija CUC
“Budućnost je digitalna no potrebno je istovremeno snažno razvijati i neke druge vještine. Koje? Vještine budućnosti. Vještine koje je najteže naći na tržištu rada. To su one vještine koje ne mogu izvoditi strojevi: problem-solving vještine, kreativnost i inovativnost, prilagodljivost, vodstvo, emocionalna inteligencija.”