Energetska obnova zgrade Područne škole Pavlovac

Energetska obnova zgrade Područne škole Pavlovac na adresi Kralja Zvonimira 2A,
Osnovne škole Mate Lovraka, Veliki Grđevac

Operativni program
„Konkurentnost i kohezija“ 2014.-2020."

Prioritetna os 4: Promicanje energetske učinkovitosti i obnovljivih izvora energije

Investicijski prioritet 4c: Podupiranje energetske učinkovitosti, pametnog upravljanja energijom i korištenja OIE u javnoj infrastrukturi, uključujući javne zgrade, te u stambenom sektoru

Specifični cilj 4c1: Smanjenje potrošnje energije u zgradama javnog sektora

1.OPĆI PODACI O PROJEKTU

MIS ref. broj projektnog prijedloga

KK.04.2.1.03.0072

obnove

Objekt - Indeks razvijenosti JLS

Kontinentalna Hrvatska - I skupina

Projekt provodi korisnik projekta OŠ Mate Lovraka, Veliki Grđevac i partner Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost, OIB - 85828625994.

2. CILJEVI PROJEKTA I POKAZATELJI

Projekt se provodi sukladno Operativnom programu Konkurentnost i kohezija 2014. – 2020., Prioritetnoj osi 4 Promicanje energetske učinkovitosti i obnovljivih izvora energije, Investicijskom prioritetu 4c Podupiranje energetske učinkovitosti, pametnog upravljanja energijom i korištenja OIE u javnoj infrastrukturi, uključujući javne zgrade, i u stambenom sektoru, te Specifičnom cilju 4c1 Smanjenje potrošnje energije u zgradama javnog sektora. Projekt pridonosi ostvarenju ciljeva Direktive o energetskoj učinkovitosti (2012/27/EU), Dugoročne strategije za poticanje ulaganja u obnovu nacionalnog fonda zgrada Republike Hrvatske i Trećeg Nacionalnog akcijskog plana energetske učinkovitosti.

Obnovom energetske funkcionalne cjeline (ETC-a) projektirana je ušteda toplinske energije za grijanje (QH,nd) nakon provedbe projekta od (%):

51,9 %

Projektirana ušteda toplinske energije zadovoljava sektorski specifični kriterij prihvatljivosti definiran Pozivom ref. br. KK.04.2.1.03, a to je ušteda energije za grijanje/hlađenje na godišnjoj razini (kWh/god) od najmanje 50% u odnosu na godišnju potrošnju energije za grijanje/hlađenje prije provedbe projekta (QH,nd).

Provode se sljedeće projektne aktivnosti:

povećanje toplinske zaštite vanjskog zida
• povećanje toplinske zaštite poda prema tlu
• povećanje toplinske zaštite poda prema negrijanom prostoru
• povećanje toplinske zaštite stropa prema negrijanom prostoru
• zamjena vanjske stolarije
• proizvodnja toplinske energije za potrebe grijanja ETC-a iz OIE
• stručni nadzor građenja
• energetski pregled zgrade, izrada izvješća o energetskom pregledu zgrade i energetskog certifikata nakon provedene energetske obnove
• promidžba i vidljivost projekta
• upravljanje projektom i administracija
• aktivnosti stručne podrške Prijavitelju/Korisniku od strane Partnera

3. PRORAČUN PROJEKTA

Ukupna vrijednost Projekta iznosi 1.004.411,49 kuna.

Ukupni prihvatljivi troškovi određeni su na 835.762,44 kuna.

Dodjeljena su bespovratna sredstva Europskog fonda za regionalni razvoj u iznosu od 518.204,31 kuna, što predstavlja 62,0037805 % ukupno prihvatljivih troškova Projekta i što je najviši mogući iznos sufinanciranja ukupno utvrđene vrijednosti prihvatljivih izdataka Projekta.

4. RAZDOBLJE PROVEDBE PROJEKTA

Razdoblje provedbe projekta – od 01. srpnja 2017. do 31. prosinca 2018. godine.

Ovaj projekt se financira iz Europskog fonda za regionalni razvoj

PRIORITETNA OS 4 – Promicanje energetske učinkovitosti i obnovljivih izvora energije

PROVEDBA PROJEKTA

ENERGETSKA OBNOVA PŠ PAVLOVAC Vijest ima dokument u privitku

Autor: Marina Balen, 5. 3. 2018. 21:35

[više]

KREĆE KOMPLETNA OBNOVA OD TEMELJA DO KROVA 11 ŠKOLA U BJELOVARSKO-BILOGORSKOJ ŽUPANIJI PREMA STANDARDIMA 21. STOLJEĆA

Autor: Marina Balen, 18. 9. 2017. 11:13

Jedan od prioriteta jest da svi naši učenici u osnovnim i srednjim školama, ali i profesori i nastavnici imaju isti standard vezan uz građevinsko stanje školskih zgrada koji mora biti prilagođen vremenu u kojem živimo, odnosno standardu 21. stoljeća.

Uz niz programa koje Bjelovarsko-bilogorska županija provodi, poput Centara izvrsnosti ili pak besplatne prehrane za učenike, Bjelovarsko-bilogorska županija aktivna je i u praćenju natječaja, povlačenju sredstava i realizaciji obnove školskih zgrada osnovnih i srednjih škola kojima je osnivač.

[više]

« Travanj 2018 »

20.04.2018. 13:17
Objavljen Priručnik za primjenu i izradu e-Škole scenarija poučavanja
Osposobljavanje nastavnika i sustavna edukacija za korištenje tehnologije u obrazovanju jedan je od najvažnijih zadataka pilot projekta "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET.

18.04.2018. 13:36
CARNET uživo prenosi predavanje o medijskoj pismenosti i lažnim vijestima
Predavanje i radionicu pod nazivom “Zašto je važna (novo)medijska pismenost: primjer lažnih vijesti”, koja se u četvrtak, 19. travnja 2018. godine, od 11 sati i 25 minuta održava u Osijeku, može se uživo pratiti na CARNET-ovoj platformi Meduza.

09.04.2018. 09:34
CARNET dovodi više od 300 inovativnih ravnatelja i profesora u Zadar
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET u suradnji sa Sveučilištem u Zadru organizira 10. i 11. travnja peti po redu skup Suvremene tehnologije u obrazovanju – STO 2018

06.04.2018. 11:09
Webinar: Osnove Robotskog kazališta lutaka i izrada scenarija za predstavu
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET organizira webinar namijenjen odgojno-obrazovnim djelatnicima osnovnih i srednjih škola na kojem će imati priliku naučiti osnove i mogućnosti Robotskog kazališta lutaka i kako izraditi scenarij za predstavu.

05.04.2018. 08:59
CARNET uživo prenosi predavanja na "10 dana astronomije"
Devetu godinu zaredom astronomsko društvo "Kumova Slama" organizira manifestaciju "10 dana astronomije" koja se održava od 13. do 22. travnja 2018. godine u Daruvaru, a ovaj put tema će biti virtualna astronomija.