GLOBE PROGRAM

Globe učitelji: Zdenka Štefulinac, Damir Štefulinac, Marina Balen, Marija Hosi
Globe učenici: 65 učenika naše škole

USPJESI GLOBE-a

U obitelji Globovaca naša se škola uključila 2000. godine kada smo osnovali tri postaje i poslali prve podatke na GLOBE server u SAD.
         Na meteorološkoj postaji svakodnevno mjerimo: temperaturu zraka(minimalnu, trenutnu, maksimalnu), tlak zraka, padaline, temperaturu tla na 10 cm i 5 cm, tipove oblaka i postotak naoblake. Na hidrološkoj postaji mjerimo toplinu vode, njezinu prozirnost i PH vode. Biološko-fenološku postaju posjećujemo 2 puta godišnje u vrijeme pupanja drveća. Tada izmjerimo visinu stabala i obujam debla. Sve dobivene podatke šaljemo preko interneta u SAD.
         Za svoj rad dobili smo brojna priznanja iz SAD-a, ali i iz našeg GLOBE centra pri Agenciji za odgoj i obrazovanje koja nas redovito poziva na državne susrete GLOBE škola Republike Hrvatske.
         Uz pomoć Općine Veliki Grđevac i grđevačke šumarije, Globovci su pokrenuli nekoliko projekata. Među najvažnijim projektima je sadnja Arboretuma kao nastavak parka u centru mjesta.
         Od 2003. godine u školi je pokrenut projekt S'COOL koji radimo u suradnji s NASA-om. Svakodnevno u Nasin centar šaljemo meteorološke podatke prikupljene na našem području.  Podatke mjere učenici onog trenutka kada je Nasin satelit iznad Velikog Grđevca. Važno je spomenuti da vrijeme mjerenja mora biti točno u određenom trenutku, dozvoljeno je samo 5 minuta odstupanja.
        Uloženi trud nije ostao bez uspjeha. Nekoliko godina uzastopno naša je škola među prvima u Europi i među najboljima u svijetu. Ovi uspjesi potvrđuju opravdanost pokretanja ovakvih i sličnih projekata.

« Travanj 2018 »

20.04.2018. 13:17
Objavljen Priručnik za primjenu i izradu e-Škole scenarija poučavanja
Osposobljavanje nastavnika i sustavna edukacija za korištenje tehnologije u obrazovanju jedan je od najvažnijih zadataka pilot projekta "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET.

18.04.2018. 13:36
CARNET uživo prenosi predavanje o medijskoj pismenosti i lažnim vijestima
Predavanje i radionicu pod nazivom “Zašto je važna (novo)medijska pismenost: primjer lažnih vijesti”, koja se u četvrtak, 19. travnja 2018. godine, od 11 sati i 25 minuta održava u Osijeku, može se uživo pratiti na CARNET-ovoj platformi Meduza.

09.04.2018. 09:34
CARNET dovodi više od 300 inovativnih ravnatelja i profesora u Zadar
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET u suradnji sa Sveučilištem u Zadru organizira 10. i 11. travnja peti po redu skup Suvremene tehnologije u obrazovanju – STO 2018

06.04.2018. 11:09
Webinar: Osnove Robotskog kazališta lutaka i izrada scenarija za predstavu
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET organizira webinar namijenjen odgojno-obrazovnim djelatnicima osnovnih i srednjih škola na kojem će imati priliku naučiti osnove i mogućnosti Robotskog kazališta lutaka i kako izraditi scenarij za predstavu.

05.04.2018. 08:59
CARNET uživo prenosi predavanja na "10 dana astronomije"
Devetu godinu zaredom astronomsko društvo "Kumova Slama" organizira manifestaciju "10 dana astronomije" koja se održava od 13. do 22. travnja 2018. godine u Daruvaru, a ovaj put tema će biti virtualna astronomija.