GLOBE PROGRAM

Globe učitelji: Zdenka Štefulinac, Damir Štefulinac, Marina Balen, Marija Hosi
Globe učenici: 65 učenika naše škole

USPJESI GLOBE-a

U obitelji Globovaca naša se škola uključila 2000. godine kada smo osnovali tri postaje i poslali prve podatke na GLOBE server u SAD.
         Na meteorološkoj postaji svakodnevno mjerimo: temperaturu zraka(minimalnu, trenutnu, maksimalnu), tlak zraka, padaline, temperaturu tla na 10 cm i 5 cm, tipove oblaka i postotak naoblake. Na hidrološkoj postaji mjerimo toplinu vode, njezinu prozirnost i PH vode. Biološko-fenološku postaju posjećujemo 2 puta godišnje u vrijeme pupanja drveća. Tada izmjerimo visinu stabala i obujam debla. Sve dobivene podatke šaljemo preko interneta u SAD.
         Za svoj rad dobili smo brojna priznanja iz SAD-a, ali i iz našeg GLOBE centra pri Agenciji za odgoj i obrazovanje koja nas redovito poziva na državne susrete GLOBE škola Republike Hrvatske.
         Uz pomoć Općine Veliki Grđevac i grđevačke šumarije, Globovci su pokrenuli nekoliko projekata. Među najvažnijim projektima je sadnja Arboretuma kao nastavak parka u centru mjesta.
         Od 2003. godine u školi je pokrenut projekt S'COOL koji radimo u suradnji s NASA-om. Svakodnevno u Nasin centar šaljemo meteorološke podatke prikupljene na našem području.  Podatke mjere učenici onog trenutka kada je Nasin satelit iznad Velikog Grđevca. Važno je spomenuti da vrijeme mjerenja mora biti točno u određenom trenutku, dozvoljeno je samo 5 minuta odstupanja.
        Uloženi trud nije ostao bez uspjeha. Nekoliko godina uzastopno naša je škola među prvima u Europi i među najboljima u svijetu. Ovi uspjesi potvrđuju opravdanost pokretanja ovakvih i sličnih projekata.

« Prosinac 2018 »

07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

03.12.2018. 08:40
NATO vježba "Cyber Coalition 2018"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET sudjelovala je u jedanaestoj po redu NATO vježbi zaštite NATO i nacionalnih računalnih sustava pod nazivom "Cyber Coalition 2018".

26.11.2018. 13:51
Završila jubilarna 20. CARNET-ova konferencija CUC
“Budućnost je digitalna no potrebno je istovremeno snažno razvijati i neke druge vještine. Koje? Vještine budućnosti. Vještine koje je najteže naći na tržištu rada. To su one vještine koje ne mogu izvoditi strojevi: problem-solving vještine, kreativnost i inovativnost, prilagodljivost, vodstvo, emocionalna inteligencija.”

15.11.2018. 15:35
CUC 2018: Mreža ideja – sve što trebate znati o novim tehnologijama i digitalnom društvu
Znate li kojih je sedam načina da propadnete kao WiFi stručnjak? Jesu li roboti već u našim školama? Što kad aplikacije koje koristimo više nisu besplatne? Kako potrošiti 10.160.430.000,00 kuna? Kako napisati STEM priču? Kako isprintati molekulu DNA na 3D printeru?