GLOBE PROGRAM

Globe učitelji: Zdenka Štefulinac, Damir Štefulinac, Marina Balen, Marija Hosi
Globe učenici: 65 učenika naše škole

USPJESI GLOBE-a

U obitelji Globovaca naša se škola uključila 2000. godine kada smo osnovali tri postaje i poslali prve podatke na GLOBE server u SAD.
         Na meteorološkoj postaji svakodnevno mjerimo: temperaturu zraka(minimalnu, trenutnu, maksimalnu), tlak zraka, padaline, temperaturu tla na 10 cm i 5 cm, tipove oblaka i postotak naoblake. Na hidrološkoj postaji mjerimo toplinu vode, njezinu prozirnost i PH vode. Biološko-fenološku postaju posjećujemo 2 puta godišnje u vrijeme pupanja drveća. Tada izmjerimo visinu stabala i obujam debla. Sve dobivene podatke šaljemo preko interneta u SAD.
         Za svoj rad dobili smo brojna priznanja iz SAD-a, ali i iz našeg GLOBE centra pri Agenciji za odgoj i obrazovanje koja nas redovito poziva na državne susrete GLOBE škola Republike Hrvatske.
         Uz pomoć Općine Veliki Grđevac i grđevačke šumarije, Globovci su pokrenuli nekoliko projekata. Među najvažnijim projektima je sadnja Arboretuma kao nastavak parka u centru mjesta.
         Od 2003. godine u školi je pokrenut projekt S'COOL koji radimo u suradnji s NASA-om. Svakodnevno u Nasin centar šaljemo meteorološke podatke prikupljene na našem području.  Podatke mjere učenici onog trenutka kada je Nasin satelit iznad Velikog Grđevca. Važno je spomenuti da vrijeme mjerenja mora biti točno u određenom trenutku, dozvoljeno je samo 5 minuta odstupanja.
        Uloženi trud nije ostao bez uspjeha. Nekoliko godina uzastopno naša je škola među prvima u Europi i među najboljima u svijetu. Ovi uspjesi potvrđuju opravdanost pokretanja ovakvih i sličnih projekata.

« Kolovoz 2018 »

02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.

18.07.2018. 12:28
Svečano potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)
U srijedu, 18. srpnja 2018. godine u Ministarstvu znanosti i obrazovanja potpisan je Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt „Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)", referentnog broja KK.01.1.1.08.0001, u okviru „Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. -2020."

02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.

02.07.2018. 09:43
Webinar: Život Engleskog jezika u Školi za život
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, u suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom - CARNET i i Hrvatskim udruženjem profesora engleskog, organizira webinar pod nazivom Život Engleskog jezika u Školi za Život. Webinar će se održati u ponedjeljak, 9. srpnja 2018. godine od 20 do 21 sat.

20.06.2018. 15:01
Uspješno proveden projekt “Jačanje kapaciteta za razvoj i reviziju CARNET-ovih usluga vezanih uz primjenu IKT-a u obrazovanju”
U okviru programa Erasmus+ proveden je projekt pod nazivom “Jačanje kapaciteta za razvoj i reviziju CARNET-ovih usluga vezanih uz primjenu IKT-a u obrazovanju” u sklopu kojeg su ostvarene četiri mobilnosti, od čega su dva strukturirana tečaja i dva promatranja rada u inozemstvu ( Job shadowing ). Na mobilnostima je sudjelovalo četvero djelatnika CARNET-a, Tina Marković, Ana Orlović, Gordana Jugo i Ivica Matotek