Igre družbe Pere Kvržice

IGRE DRUŽBE PERE KVRŽICE

Autor: Marina Balen, 20. 5. 2016.

Svečano otvorenje Lovrakovih dana kulture 17. svibnja 2016. godine označile su su   Igre družbe Pere Kvržice. Cilj Igara je promocija športskih natjecanja na etičkim principima i radosti koja proizlazi iz rezultata postignutih vlastitim naporima, te poticanje harmoničnog razvoja intelektualnih, psihičkih i fizičkih vrlina djeteta. U kulturnom programu sudjelovali su učenici OŠ Mate Lovraka, Veliki Grđevac, zbor, mali folklor, sportska točka 2. razreda i plesačice. Brojne goste i uzvanike pozdravila je ravnateljica u zamjeni Ana Nakani, predsjednik Organizacijskog odbora LDK Drago Trošćan, načelnik Općine Veliki Grđevac Marijan Dautanac i zamjenica župana češke nacionalne manjine Bjelovarsko-bilogorske županije Tanja Novotni Golubić. Nakon kulturnog programa načelnik općine mladim je lovrakovcima i predstavnici učeničkog vijeća Ani Mariji Krmela uručio ključ općine Veliki Grđevac, simbol sloge i zajedništva te je od tog trenutka započela dječja vladavina općinom  za vrijeme trajanja Lovrakovih dana kulture.

Na Igrama družbe Pere Kvržice sudjelovali su učenici šest škola, ukupno 12 ekipa sa područja Bjelovarko-bilogorske županije, OŠ Mirka Pereša Kapela, OŠ Ivana Nepomuka Jemeršića, Grubišno Polje, ČOŠ Josipa Ružičke, Končanica, OŠ Berek, OŠ Velika Pisanica i OŠ Mate Lovraka, Veliki Grđevac. Učenici su se natjecali u kategorijama djevojčice i dječaci u igrama skakanja u vrećama, potezanje konopa, poznavanja Lovrakovih djela i puhanja balona. Prvo mjesto i prijelazni pehar u kategoriji djevojčice osvojile su učenice OŠ Mate Lovraka, Veliki Grđevac, a u kategoriji dječaci osvojili su učenici OŠ Berek.

DJEVOJČICE

DJEČACI

1. OŠ MATE LOVRAKA, V. GRĐEVAC (POTOČIĆI)

1. OŠ BEREK (KVRŽICE)