POTPISIVANJE UGOVORA ZA EU PROJEKT KAD SE SPORTSKE RUKE SLOŽE

Autor: Marina Balen, 2. 4. 2019.

Ravnateljica škole Marina Balen potpisala je u Vinkovcima ugovor za EU projekt „Kad se sportske ruke slože“ u okviru Poziva „Uključivanje djece i mladih u riziku od socijalne isključenosti te osoba s invaliditetom i djece s teškoćama u razvoju u zajednicu kroz šport”.  Svečanosti potpisivanja i uručenja ugovora prisustvovala je u ime osnivača škole Snježana Mišir, v.d. pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu i šport Bjelovarsko-bilogorske županije, te tajnica škole Monika Belović.

Ovim projektom osigurali smo sportske aktivnosti za 80 djece u riziku od socijalne isključenosti s područja Općine Veliki Grđevac. Učenici će potpuno besplatno moći trenirati karate, nogomet, rukomet, tenis, stolni tenis, te je organizirana i ljetna škola plivanja. Projekt će se provoditi 2 godine, a ukupna vrijednost je 999.943,69 kn. U okviru projekta najveći dio sredstava odnosi se na organiziranje slobodnog vremena djece i mladih (aktivnosti, oprema za sve sportove, najam terena i bazena, automobil za potrebe provedbe projekta, te troškovi trenera). Ostali dio sredstava odnosi se na upravljanje projektom i administraciju, te promidžbu i vidljivost projekta. Važno je istaknuti da su svi troškovi prihvatljivi te da je projekt 100% financiran iz Europskog socijalnog fonda. Partneri na projektu su Bjelovarsko-bilogorska županija, Općina Veliki Grđevac, Teniski klub Feniks iz Daruvara, a projektnu prijavu uspješno je napisala Regionalna razvojna agencija Bjelovarsko-bilogorske županije.

Svečanosti uručenja ugovora prisustvovali su Majda Burić, državna tajnica ministra rada i mirovinskoga sustava, Nada Zrinušić pomoćnica ministrice za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku i državna tajnica ministrice Margareta Mađerić, Krešimir Šamija, zamjenik državne tajnice za šport, Luka Bogdan, zamjenik upraviteljice Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva, Božo Galić, župan Vukovarsko-srijemske županije, te gradonačelnik Vinkovaca Ivan Bosančić.

Više o javnom pozivu:

Navedeni Javni poziv, čiji je moto „Zajedno u športu za jednakost u životu“, prvi je javni poziv u Hrvatskoj financiran iz Europskog socijalnog fonda. Namijenjen je športu s ciljem poboljšanja dostupnosti športsko-rekreativnih sadržaja osobama s invaliditetom, djeci s teškoćama u razvoju i djeci u riziku od socijalne isključenosti. Kroz projekte odobrene temeljem ovog Javnog poziva omogućit će se bavljenje športom većem broju djece i mladih, neovisno o njihovim materijalnim ili tjelesnim mogućnostima, a do sada je odobreno ukupno 57 projekata u vrijednosti od 63,7 milijuna kuna od ukupno raspoloživih sredstava koja iznose 100 milijuna kuna. Među odobrenim projektnim prijedlozima nalaze se inicijative raznovrsnih športskih udruga, klubova i škola iz svih dijelova Hrvatske, a veliki interes prijavitelja otvara vrata športu i u idućem operativnom razdoblju.

Ispiši članak Rasprava uz članak Rasprava uz član

« Listopad 2020 »

26.10.2020. 10:44
CARNET-ov projekt DOTS predstavljen na Danima Erasmusa 2020
Predstavnici CARNET-ovog projekta DOTS sudjelovali su na Danima Erasmusa 2020, koji su se održali su od 15. do 17. listopada. Riječ je o međunarodnom događanju na kojemu dionici Eramsus+ programa ... The post CARNET-ov projekt DOTS predstavljen na Danima Erasmusa 2020 appeared first on CARNET .

23.10.2020. 20:00
Otvorene su prijave na 22. CARNET-ovu konferenciju za korisnike
Prijave na 22. CARNET-ovu konferenciju za korisnike CUC 2020 otvorene su u petak, 23. listopada u 20 sati i traju do 2. studenoga u 12 sati. Prijaviti se možete putem ... The post Otvorene su prijave na 22. CARNET-ovu konferenciju za korisnike appeared first on CARNET .

23.10.2020. 18:01
INFO Najava radova na medjugradskoj vezi Pula-Zagreb 28.10.2020.
Postovani, U srijedu, 28.10.2020., u vremenu od 00:00 do 03:00 sata davatelj TK usluge Hrvatski Telekom d.d. izvoditi ce radove na medjugradskoj vezi izmedju Pule i Zagreba, uslijed kojih ce ... The post INFO Najava radova na medjugradskoj vezi Pula-Zagreb 28.10.2020. appeared first on CARNET .

23.10.2020. 15:31
Proglašeni pobjednici CERT-ovog natjecanja – Hacknite
CARNET-ov Nacionalni CERT i ove je godine u listopadu obilježio Europski mjesec kibernetičke sigurnosti kako bi podigao svijest hrvatskih građana o kibernetičkoj sigurnosti s naglaskom na mrežnu i informacijsku sigurnost ... The post Proglašeni pobjednici CERT-ovog natjecanja – Hacknite appeared first on CARNET .

22.10.2020. 13:37
Objavljen preliminarni program CUC-a 2020
Objavljen je preliminarni program 22. CARNET-ove konferencije za korisnike CUC 2020, koja će se pod nazivom "Izazov prihvaćen!" održati od 4. do 6. studenoga 2020. godine u cijelosti u online ... The post Objavljen preliminarni program CUC-a 2020 appeared first on CARNET .