ENERGETSKA OBNOVA PŠ PAVLOVAC

PŠ PAVLOVAC ZASJALA JE U NOVOM RUHU

Autor: Marina Balen, 1. 5. 2019.

Osnovna škola Mate Lovraka, Veliki Grđevac uspješno je provela projekt Energetske obnove zgrade Područne škole Pavlovac u okviru poziva 4c1.3. Energetske obnove zgrada i korištenje obnovljivih izvora energije u javnim ustanovama koje obavljaju djelatnost odgoja i obrazovanja. Ukupna ugovorena vrijednost projekta je 1.004.411,49 kn, a obuhvaća mjere zamjene vanjske ovojnice zgrade, povećanje toplinske zaštite poda i stropa, zamjenu vanjske stolarije, zamjenu sustava grijanja i proizvodnju toplinske energije za potrebe grijanja iz obnovljivih izvora. Obnovom zgrade Područne škole Pavlovac ostvarena je planira ušteda energije.

Projekt je  financiran iz Europskog fonda za regionalni razvoj (EFRR) u iznosu od 518.204,31 kn.  80% ostatka prihvatljivih troškova osiguran je putem Fonda za sufinanciranje provedbe EU projekta na lokalnoj i regionalnoj razini. Općina Veliki Grđevac financira 10% ukupne vrijednosti projekta, a razliku do ukupne vrijednosti projekt osigurala je Bjelovarsko-bilogorska županija.

Posebno se ovom prilikom moram zahvaliti županu Bjelovarsko-bilogorske županije gosp. Damiru Bajsu koji nam je zajedno sa suradnicima osigurao podršku u pripremi i provedbi projekta i osigurao sredstva za sve potrebne dodatne radove. Zahvaljujem se i Regionalnoj razvojnoj agenciji Bjelovarsko-bilogorske županije čiji su djelatnici uspješno napisali projekt te Općini Veliki Grđevac i načelniku Marijanu Dautancu. Naravno, zahvala i svim djelatnicima Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost na stručnoj podršci tijekom provedbe projekta.

Naša škola zasjala u novom ruhu te smo obnovom osigurali značajnu uštedu energije i  smanjenje materijalnih izdataka, ali isto tako i vrlo kvalitetne uvjete za školovanje naših učenika.  Područna škola Pavlovac danas je jedna od najljepših i najopremljeniji područnih škola u Bjelovarsko – bilogorskoj županiji.

Marina Balen, ravnateljica škole

« Travanj 2024 »