OŠ Mate Lovraka, Veliki Grđevac provodit će EU projekt „Kad se sportske ruke slože“

Autor: Petra Nikolić, 12. 4. 2019.

Ravnateljica škole Marina Balen potpisala je u Vinkovcima ugovor za EU projekt „Kad se sportske ruke slože“ u okviru Poziva „Uključivanje djece i mladih u riziku od socijalne isključenosti te osoba s invaliditetom i djece s teškoćama u razvoju u zajednicu kroz šport”.  Svečanosti potpisivanja i uručenja ugovora prisustvovala je u ime osnivača škole Snježana Mišir, v.d. pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu i šport Bjelovarsko-bilogorske županije, te tajnica škole Monika Belović.

Ovim projektom osigurali smo sportske aktivnosti za 80 djece u riziku od socijalne isključenosti s područja Općine Veliki Grđevac. Učenici će potpuno besplatno moći trenirati karate, nogomet, rukomet, tenis, stolni tenis, te je organizirana i ljetna škola plivanja. Projekt će se provoditi 2 godine, a ukupna vrijednost je 999.943,69 kn. U okviru projekta najveći dio sredstava odnosi se na organiziranje slobodnog vremena djece i mladih (aktivnosti, oprema za sve sportove, najam terena i bazena, automobil za potrebe provedbe projekta, te troškovi trenera). Ostali dio sredstava odnosi se na upravljanje projektom i administraciju, te promidžbu i vidljivost projekta. Važno je istaknuti da su svi troškovi prihvatljivi te da je projekt 100% financiran iz Europskog socijalnog fonda. Partneri na projektu su Bjelovarsko-bilogorska županija, Općina Veliki Grđevac, Teniski klub Feniks iz Daruvara, a projektnu prijavu uspješno je napisala Regionalna razvojna agencija Bjelovarsko-bilogorske županije.

Svečanosti uručenja ugovora prisustvovali su Majda Burić, državna tajnica ministra rada i mirovinskoga sustava, Nada Zrinušić pomoćnica ministrice za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku i državna tajnica ministrice Margareta Mađerić, Krešimir Šamija, zamjenik državne tajnice za šport, Luka Bogdan, zamjenik upraviteljice Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva, Božo Galić, župan Vukovarsko-srijemske županije, te gradonačelnik Vinkovaca Ivan Bosančić.

Više o javnom pozivu:

Navedeni Javni poziv, čiji je moto „Zajedno u športu za jednakost u životu“, prvi je javni poziv u Hrvatskoj financiran iz Europskog socijalnog fonda. Namijenjen je športu s ciljem poboljšanja dostupnosti športsko-rekreativnih sadržaja osobama s invaliditetom, djeci s teškoćama u razvoju i djeci u riziku od socijalne isključenosti. Kroz projekte odobrene temeljem ovog Javnog poziva omogućit će se bavljenje športom većem broju djece i mladih, neovisno o njihovim materijalnim ili tjelesnim mogućnostima, a do sada je odobreno ukupno 57 projekata u vrijednosti od 63,7 milijuna kuna od ukupno raspoloživih sredstava koja iznose 100 milijuna kuna. Među odobrenim projektnim prijedlozima nalaze se inicijative raznovrsnih športskih udruga, klubova i škola iz svih dijelova Hrvatske, a veliki interes prijavitelja otvara vrata športu i u idućem operativnom razdoblju.

« Kolovoz 2019 »

23.07.2019. 18:02
INFO Uspostava mrezne povezanosti – Brodsko-posavska zupanija – 23.07.2019.
Postovani korisnici, Danas, 23.07.2019. oko 15:42 sati, ponovno je uspostavljena mrezna povezanost CARNET cvorista u Slavonskom Brodu. Prema informacijama koje je CARNET NOC dobio od pruzatelja usluge Odasiljaci i veze ... The post INFO Uspostava mrezne povezanosti – Brodsko-posavska zupanija – 23.07.2019. appeared first on CARNET .

23.07.2019. 12:02
HITNO Prekid mrezne povezanosti – Brodsko-posavska zupanija – 23.07.2019.
Postovani korisnici, Danas, 23.07.2019. oko 08:47 sati, uslijed problema na vezi Slavonski Brod – Zagreb pruzatelja usluge Odasiljaci i veze d.o.o. doslo je do prekida mrezne povezanosti CARNET cvorista u ... The post HITNO Prekid mrezne povezanosti – Brodsko-posavska zupanija – 23.07.2019. appeared first on CARNET .

19.07.2019. 12:54
Prijavite teme za peti Hrvatski forum o upravljanju internetom (CRO-IGF)
Krajem ove godine održat će se peti po redu Hrvatski forum o upravljanju internetom (CRO-IGF). Pozivamo svu zainteresiranu javnost da predloži teme ovogodišnjeg Foruma te da tako ravnopravno sudjeluje u ... The post Prijavite teme za peti Hrvatski forum o upravljanju internetom (CRO-IGF) appeared first on CARNET .

18.07.2019. 12:02
INFO Najava radova – OiV – Splitsko-dalmatinska zupanija – 23.07.2019.
Postovani korisnici, U utorak, 23.07.2019. u periodu izmedju 01:00 i 05:00 sati, Odasiljaci i veze d.o.o. ce vrsiti radove na medjugradskoj vezi Zagreb – Split. Uslijed radova doci ce do ... The post INFO Najava radova – OiV – Splitsko-dalmatinska zupanija – 23.07.2019. appeared first on CARNET .

18.07.2019. 08:57
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET objavila je prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima za postupak javne nabave usluge recenzije digitalnih sadržaja izrađenih na projektu e-Škole. Prethodno savjetovanje objavljeno ... The post Prethodno savjetovanje: Nabava usluge recenzije digitalnih sadržaja izrađenih na projektu e-Škole appeared first on CARNET .