Vjeronaučna terenska nastava sedmih razreda Ekumenizam u našem kraju

Autor: Petra Nikolić, 29. 3. 2019.

U srijedu 27.3. učenici sedmih razreda išli su na terensku nastavu u Velikoj Pisanici. Nastavu su organizirali vjeroučiteljica Helena Marijan i vjeroučitelj Tomislav Anžlovar. Pri organizaciji je pomogla gospođa Marina Horvat koja radi u općini u Velikoj Pisanici.

Krenuli smo 13 sati, te smo putovali u četiri grupe. Prvo smo posjetili pravoslavnu crkvu Svetoga Pravednog Lazara gdje nas je dočekao svećenik Milomir Gvojić te govorio o povijesti crkve i o pravoslavnoj vjeri i običajima.  Nakon toga smo otišli  do katoličke crkve Presvetog Srca Isusova gdje smo se svi zajedno pomolili. Zatim smo posjetili Kalvinsku reformiranu općinu u kojoj nas je dočekao gospodin Ernest Varga.  Posjetili smo i kalvinski farof u kojem smo razgledavali liturgijske predmete i stare knjige.

Terenska nastava nam je pomogla da bolje razumijemo ono što smo u školi naučili te da uočimo sličnosti i razlike između kršćana. Vratili smo se kućama oko 15:30 sati.

Lucija Prebanić, 7.a

« Srpanj 2020 »

15.07.2020. 12:03
Postovani korisnici, U petak, 17.07.2020.g., u vremenu od 08:30 do 13:00 sati najavljeni su radovi na sustavu za opskrbu elektricnom energijom CARNET cvorista za Brodsko-posavsku zupaniju od strane HEP-a. CARNET ... The post INFO Najava radova (HEP) na sustavu za opskrbu elektricnom energijom CARNET cvorista za Brodsko-posavsku zupaniju appeared first on CARNET .

14.07.2020. 09:54
Poziv na istraživanje tržišta – nadogradnja Edutorija
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave usluge nadogradnje informacijskog sustava repozitorija digitalnih obrazovnih sadržaja – Edutorij u sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija ... The post Poziv na istraživanje tržišta – nadogradnja Edutorija appeared first on CARNET .

10.07.2020. 15:00
Poziv na istraživanje tržišta – Usluga nadogradnje EMA-e
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave usluge nadogradnje EMA-e u sklopu II. faze programa "e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u ... The post Poziv na istraživanje tržišta – Usluga nadogradnje EMA-e appeared first on CARNET .

10.07.2020. 12:19
Projekt e-Škole u finalu natjecanja za nagradu Europske komisije – RegioStars
Projekt e-Škole jedan je od pet finalista u kategoriji Vještine i obrazovanje za digitalnu Europu u kojoj je prijavljeno 38 projekata. Građani Europske unije mogu glasati za svoje favorite do ... The post Projekt e-Škole u finalu natjecanja za nagradu Europske komisije – RegioStars appeared first on CARNET .

07.07.2020. 12:27
Upisi u srednje škole: Početak prijava obrazovnih programa u ljetnome roku
Kao što je propisano Odlukom o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2020./2021., u srijedu, 8. srpnja 2020. godine započinju prijave obrazovnih programa u sustavu NISpuSŠ. ... The post Upisi u srednje škole: Početak prijava obrazovnih programa u ljetnome roku appeared first on CARNET .