Županijsko natjecanje „Sigurno u prometu“

Autor: Marina Balen, 8. 5. 2017.

Školarci osam osnovnih škola s područja Bjelovarske-bilogorske županije ovih su dana sudjelovali na županijskom natjecanju „Sigurno u prometu“ održanom u školsko-športskoj dvorani IV. osnovne škole Bjelovar. Riječ je o učenicima OŠ Mirka Pereša Kapela, OŠ Velika Pisanica, OŠ Mate Lovraka Veliki Grđevac, 3. OŠ Bjelovar, 1. OŠ Bjelovar, OŠ Vladimira Nazora Daruvar i OŠ Sirač koji su pokazali svoje poznavanje prometnih popisa i sigurnosnih pravila, ali i spretnost tijekom vožnje biciklom na poligonu s postavljenim preprekama.

Ekipno je prvo mjesto osvojila OŠ Mirka Pereša Kapela, druga je bila OŠ Velika Pisanica, a treća OŠ Mate Lovraka Veliki Grđevac. Kada je riječ o kategoriji djevojčica najbolja je bila Nikolina Tadić, učenica OŠ Mirka Periša Kapela, dok je drugo mjesto osvojila Lana Tutić, učenica OŠ Mate Lovraka Veliki Grđevac. U kategoriji dječaka prvo mjesto je osvojio Marko Knežević iz OŠ Mirka Periša Kapela, a drugo mjesto Tibor Brestovac iz OŠ Mate Lovraka Veliki Grđevac.

Ovih četvero najuspješnijih natjecatelja sa svojim mentorima predstavljat će natjecateljsku ekipu Bjelovarske-bilogorske županije na državnoj prometno edukativnoj akciji „Sigurno  u prometu“ koja će se održati krajem svibnja u Zadru. smiley

JOSIPA PRIMORAC , 6.r.

« Srpanj 2018 »

02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.

02.07.2018. 09:43
Webinar: Život Engleskog jezika u Školi za život
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, u suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom - CARNET i i Hrvatskim udruženjem profesora engleskog, organizira webinar pod nazivom Život Engleskog jezika u Školi za Život. Webinar će se održati u ponedjeljak, 9. srpnja 2018. godine od 20 do 21 sat.

15.06.2018. 14:43
Objavljena "Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata"
U okviru provedbe projekta GrowCERT izrađena je “Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata” nastala temeljem  Akcijskog plana za provedbu Nacionalne strategije kibernetičke sigurnosti .

14.06.2018. 23:54
Uklonjene poteškoće u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike
U četvrtak, 14. lipnja 2018. godine, u kasnim večernjim satima uočene su nepravilnosti u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike. CARNET je tijekom noći poduzeo sve radnje na uklanjanju poteškoća s pristupom e-Dnevnik aplikaciji koje su uočene kod dijela korisnika sustava ocjene.skole.hr  te je u ranim jutarnjim satima uspostavljena puna funkcionalnost e-Dnevnik aplikacije za učenike.

12.06.2018. 14:17
Nacionalni CERT u međunarodnoj vježbi Cyber Europe 2018
Nacionalni CERT i ove je godine sudjelovao u međunarodnoj vježbi Cyber Europe 2018 koju je organizirala Agencija EU-a za kibernetičku sigurnost (ENISA) u suradnji s tijelima i agencijama iz područja kibernetičke sigurnosti iz cijele Europe.