Županijsko natjecanje „Sigurno u prometu“

Autor: Marina Balen, 8. 5. 2017.

Školarci osam osnovnih škola s područja Bjelovarske-bilogorske županije ovih su dana sudjelovali na županijskom natjecanju „Sigurno u prometu“ održanom u školsko-športskoj dvorani IV. osnovne škole Bjelovar. Riječ je o učenicima OŠ Mirka Pereša Kapela, OŠ Velika Pisanica, OŠ Mate Lovraka Veliki Grđevac, 3. OŠ Bjelovar, 1. OŠ Bjelovar, OŠ Vladimira Nazora Daruvar i OŠ Sirač koji su pokazali svoje poznavanje prometnih popisa i sigurnosnih pravila, ali i spretnost tijekom vožnje biciklom na poligonu s postavljenim preprekama.

Ekipno je prvo mjesto osvojila OŠ Mirka Pereša Kapela, druga je bila OŠ Velika Pisanica, a treća OŠ Mate Lovraka Veliki Grđevac. Kada je riječ o kategoriji djevojčica najbolja je bila Nikolina Tadić, učenica OŠ Mirka Periša Kapela, dok je drugo mjesto osvojila Lana Tutić, učenica OŠ Mate Lovraka Veliki Grđevac. U kategoriji dječaka prvo mjesto je osvojio Marko Knežević iz OŠ Mirka Periša Kapela, a drugo mjesto Tibor Brestovac iz OŠ Mate Lovraka Veliki Grđevac.

Ovih četvero najuspješnijih natjecatelja sa svojim mentorima predstavljat će natjecateljsku ekipu Bjelovarske-bilogorske županije na državnoj prometno edukativnoj akciji „Sigurno  u prometu“ koja će se održati krajem svibnja u Zadru. smiley

JOSIPA PRIMORAC , 6.r.

« Rujan 2017 »

22.09.2017. 09:29
Webinar: The Complete Beginner’s Guide to Interactive Student Notebooks
U četvrtak, 28. rujna 2017. godine od 19 do 20 sati Hrvatsko udruženje profesora engleskog u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom The Complete Beginner’s Guide to Interactive Student Notebooks. Webinar je prvenstveno namijenjen učiteljima i nastavnicima engleskog jezika, ali i učiteljima i nastavnicima drugih predmeta koji bi htjeli promijeniti praksu korištenja uobičajenih bilježnica u svojoj nastavi.

21.09.2017. 13:47
CARNet potpisao ugovor za izradu 72 e-lektire
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet u sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ potpisala je Ugovor o nabavi usluge izrade 72 e-lektire. Ugovor je potpisan s dobavljačem Bulaja naklada d.o.o., a potpisali su ga ravnatelj CARNeta Goran Kezunović i direktor Bulaja naklade d.o.o. Zvonimir Bulaja.

15.09.2017. 13:39
Razvoj generičkih kompetencija učenika u projektu ATS2020
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet poziva sve zainteresirane na prezentaciju pokusne primjene modela projekta ATS2020 (Assesment of Transversal Skills 2020), koja će se održati u petak 22. rujna 2017. godine u prostorijama CARNeta, Josipa Marohnića 5, Zagreb.

12.09.2017. 15:11
GrowCERT: projekt CARNetovog Nacionalnog CERT-a
S ciljem jačanja kapaciteta Nacionalnog CERT-a i poboljšanja suradnje na nacionalnoj i europskoj razini CARNet je pokrenuo projekt pod nazivom  GrowCERT . Projekt u vrijednosti od gotovo 985 000 eura sufinanciran je sredstvima Europske komisije putem Instrumenta za povezivanje Europe (CEF - Connecting Europe Facility).

08.09.2017. 14:59
CARNet održao webinar za ravnatelje o strateškom planiranju za razvoj digitalne zrelosti škola
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet u sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ održala je, u četvrtak 7. rujna 2017. godine, još jedan u nizu edukativnih webinara na temu podrške ravnateljima u razvoju digitalne zrelosti škola kroz strateško planiranje.