GO škola u OŠ Mate Lovraka, Veliki Grđevac

Autor: Marina Balen, 20. 4. 2017.

GO-igra jedan je od najljepših darova što ga je istočnjačka kultura poklonila europskoj. GO je, kao i šah, strateška kombinatorna igra na ploči. Igra se crnim i bijelim figurama, kamenovima. Svaki kamen ima istu vrijednost. Osnovni smisao igre je vještina korištenja prostora, sredstava i vremena, vještina koja potiče sve intelektualne sposobnosti igrača.

GO je najcjenjeniji i ujedno najpopularniji u Japanu, Kini i  Koreji. Prema preporuci japanskog ministarstva obrazovanja, GO se podučava u školama kao izborni predmet, kao korisna djelatnost što potiče strpljivost, lijepo vladanje i logično razmišljanje. GO, koji je star najmanje 4000 godina, nastao u praskozorje čovječanstva, preživio je sve bure vjekova i spašavan kao dragocjenost iz svih vatri povijesti. Nije li mudro saznati, makar i iz znatiželje, u čemu se sastoji ta dragocjenost?

« Srpanj 2020 »

15.07.2020. 12:03
Postovani korisnici, U petak, 17.07.2020.g., u vremenu od 08:30 do 13:00 sati najavljeni su radovi na sustavu za opskrbu elektricnom energijom CARNET cvorista za Brodsko-posavsku zupaniju od strane HEP-a. CARNET ... The post INFO Najava radova (HEP) na sustavu za opskrbu elektricnom energijom CARNET cvorista za Brodsko-posavsku zupaniju appeared first on CARNET .

14.07.2020. 09:54
Poziv na istraživanje tržišta – nadogradnja Edutorija
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave usluge nadogradnje informacijskog sustava repozitorija digitalnih obrazovnih sadržaja – Edutorij u sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija ... The post Poziv na istraživanje tržišta – nadogradnja Edutorija appeared first on CARNET .

10.07.2020. 15:00
Poziv na istraživanje tržišta – Usluga nadogradnje EMA-e
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave usluge nadogradnje EMA-e u sklopu II. faze programa "e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u ... The post Poziv na istraživanje tržišta – Usluga nadogradnje EMA-e appeared first on CARNET .

10.07.2020. 12:19
Projekt e-Škole u finalu natjecanja za nagradu Europske komisije – RegioStars
Projekt e-Škole jedan je od pet finalista u kategoriji Vještine i obrazovanje za digitalnu Europu u kojoj je prijavljeno 38 projekata. Građani Europske unije mogu glasati za svoje favorite do ... The post Projekt e-Škole u finalu natjecanja za nagradu Europske komisije – RegioStars appeared first on CARNET .

07.07.2020. 12:27
Upisi u srednje škole: Početak prijava obrazovnih programa u ljetnome roku
Kao što je propisano Odlukom o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2020./2021., u srijedu, 8. srpnja 2020. godine započinju prijave obrazovnih programa u sustavu NISpuSŠ. ... The post Upisi u srednje škole: Početak prijava obrazovnih programa u ljetnome roku appeared first on CARNET .