MEĐUŠKOLSKI KNJIŽEVNI KVIZ

Autor: Marina Balen, 10. 4. 2017.

Dana 4. travnja 2017. godine u IV. OŠ Bjelovar održan je Međuškolski književni kviz. Na kvizu je sudjelovalo 11 škola, 14 knjižničarki i 33 učenika. Učenici petih razreda su za natjecanje trebali pročitati roman Sanje Pilić ,,Mrvice iz dnevnog boravka''. Iz 11 škola naše županije došla je po jedna ekipa od tri učenika u pratnji mentora. Ekipu naše škole predstavljali su učenici Lana Tutić, Tibor Brestovac i Andrija Krnjić u pratnji knjižničarke Biljane Barišić Mudri. Učenicima je postavljeno 30 različitih vrsta pitanja vezano uz pročitanu knjigu.  Nakon kviza učenici su prisustvovali književnom susretu sa Sanjom Pilić.

Nakon književnog susreta stručno Povjerenstvo objavilo je ljestvice rezultata i proglasilo pobjednike kviza. Naši učenici, Lana Tutić, Tibor Brestovac i Andrija Krnjić, osvojili su 2. mjesto na Međuškolskom književnom kvizu te su dobili priznanja i prigodne nagrade. Osim što su se isticali svojim znanjem, učenici su imali čast biti prisutni na književnom susretu s poznatom spisateljicom, a rezultat svega je njihovo zadovoljstvo dolaskom u novu sredinu. Nakon završetka ovog događaja učenici su se, puni dojmova, sretno i ponosno vratili svojim kućama.

Biljana Barišić Mudri, knjižničarka

« Srpanj 2020 »

15.07.2020. 12:03
Postovani korisnici, U petak, 17.07.2020.g., u vremenu od 08:30 do 13:00 sati najavljeni su radovi na sustavu za opskrbu elektricnom energijom CARNET cvorista za Brodsko-posavsku zupaniju od strane HEP-a. CARNET ... The post INFO Najava radova (HEP) na sustavu za opskrbu elektricnom energijom CARNET cvorista za Brodsko-posavsku zupaniju appeared first on CARNET .

14.07.2020. 09:54
Poziv na istraživanje tržišta – nadogradnja Edutorija
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave usluge nadogradnje informacijskog sustava repozitorija digitalnih obrazovnih sadržaja – Edutorij u sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija ... The post Poziv na istraživanje tržišta – nadogradnja Edutorija appeared first on CARNET .

10.07.2020. 15:00
Poziv na istraživanje tržišta – Usluga nadogradnje EMA-e
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave usluge nadogradnje EMA-e u sklopu II. faze programa "e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u ... The post Poziv na istraživanje tržišta – Usluga nadogradnje EMA-e appeared first on CARNET .

10.07.2020. 12:19
Projekt e-Škole u finalu natjecanja za nagradu Europske komisije – RegioStars
Projekt e-Škole jedan je od pet finalista u kategoriji Vještine i obrazovanje za digitalnu Europu u kojoj je prijavljeno 38 projekata. Građani Europske unije mogu glasati za svoje favorite do ... The post Projekt e-Škole u finalu natjecanja za nagradu Europske komisije – RegioStars appeared first on CARNET .

07.07.2020. 12:27
Upisi u srednje škole: Početak prijava obrazovnih programa u ljetnome roku
Kao što je propisano Odlukom o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2020./2021., u srijedu, 8. srpnja 2020. godine započinju prijave obrazovnih programa u sustavu NISpuSŠ. ... The post Upisi u srednje škole: Početak prijava obrazovnih programa u ljetnome roku appeared first on CARNET .