Kod za zdravlje - edukacija o zubima

Autor: Blaženka Rihter, 7. 11. 2019.

U sklopu projekta "Kod za zdravlje" održan je sistematski pregled zubi i edukativno predavanje stomatologa dr. Domagoja Kocijana za učenike prvog, trećeg i četvrtog razreda PŠ Donja Kovačica i Mala Pisanica. Zanimljivim izlaganjem stomatolog je upoznao djecu s važnošću pravilne prehrane, higijene usne šupljine i zuba i redovitog posjeta stomatologu. Na modelu je učenicima pokazao i objasnio kako se zubi pravilno četkaju,a učenici su obećali kako će se pridržavati navedenih uputa.

Svrha posjeta je podizanje svijesti o važnosti očuvanja oralnog zdravlja, učenje djece o pravilnoj oralnoj higijeni, pravilnoj prehrani, te važnosti redovitog odlaska stomatologu. Djeca su putem razgovora sa stomatologom educirana koju hranu treba jesti da bi zubi ostali zdravi, a koju hranu treba izbjegavati jer potiče nastanak karijesa.

Nastava je održana u obliku integriranog dana. Učenici su u školu trebali donijeti voće,povrće i slatkiše koje su razvrstavali u dvije skupine(zdrava i nezdrava hrana). Naučili su koju hranu treba jesti kako bi zubi bili zdravi i sretni,a koju bi trebali izbjegavati.
Na satu likovne kulture učenici su izrađivali modele zubi od dna plastičnih boca,a modele četkice i zubne paste od kartona i spužve.

« Rujan 2020 »

INFO Ponovno uspostavljena primarna medjugradska veza prema Rijeci
Postovani, Veceras, oko 23 sata, je ponovno uspostavljena primarna medjugradska veza prema Rijecu. Navedeni prekid optike je saniran te se ne ocekuju daljnji prekidi. Srdacan pozdrav, — Mrezni operativni centar ... The post INFO Ponovno uspostavljena primarna medjugradska veza prema Rijeci appeared first on CARNET .

24.09.2020. 15:04
HITNO Prekid primarne medjugradske veze prema Rijeci
Postovani, Uslijed prekida optike u jednom od tunela na autocesti izmedju Rijeke i Zagreba, u prekidu je primarna medjugradska veza prema Rijeci, promet se preusmjerio na sekundarnu vezu pa je ... The post HITNO Prekid primarne medjugradske veze prema Rijeci appeared first on CARNET .