Kod za zdravlje - edukacija o zubima

Autor: Blaženka Rihter, 7. 11. 2019.

U sklopu projekta "Kod za zdravlje" održan je sistematski pregled zubi i edukativno predavanje stomatologa dr. Domagoja Kocijana za učenike prvog, trećeg i četvrtog razreda PŠ Donja Kovačica i Mala Pisanica. Zanimljivim izlaganjem stomatolog je upoznao djecu s važnošću pravilne prehrane, higijene usne šupljine i zuba i redovitog posjeta stomatologu. Na modelu je učenicima pokazao i objasnio kako se zubi pravilno četkaju,a učenici su obećali kako će se pridržavati navedenih uputa.

Svrha posjeta je podizanje svijesti o važnosti očuvanja oralnog zdravlja, učenje djece o pravilnoj oralnoj higijeni, pravilnoj prehrani, te važnosti redovitog odlaska stomatologu. Djeca su putem razgovora sa stomatologom educirana koju hranu treba jesti da bi zubi ostali zdravi, a koju hranu treba izbjegavati jer potiče nastanak karijesa.

Nastava je održana u obliku integriranog dana. Učenici su u školu trebali donijeti voće,povrće i slatkiše koje su razvrstavali u dvije skupine(zdrava i nezdrava hrana). Naučili su koju hranu treba jesti kako bi zubi bili zdravi i sretni,a koju bi trebali izbjegavati.
Na satu likovne kulture učenici su izrađivali modele zubi od dna plastičnih boca,a modele četkice i zubne paste od kartona i spužve.

« Lipanj 2021 »

16.06.2021. 09:21
Od jeseni novi Loomen
CARNET će za sljedeću školsku i akademsku godinu postaviti novu instancu sustava Loomen te arhivirati postojeću. Gotovo 400 000 korisnika dočekat će prazna instanca Loomena na kojoj će se odvijati ... The post Od jeseni novi Loomen appeared first on CARNET .

14.06.2021. 15:04
INFO Ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju sjeverne Hrvatske
Postovani, Danas od 12:00 sati ponovno je uspostavljena mrezna povezanost prema CARNET cvoristima u: Krapini, Cakovcu i Varazdinu. Do problema s mreznom povezanosti je doslo zbog prekida medjugradske optike. Ne ... The post INFO Ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju sjeverne Hrvatske appeared first on CARNET .

14.06.2021. 12:04
HITNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju sjeverne Hrvatske
Postovani, Danas od 09:00 sati CARNET NOC biljezi prekid mrezne povezanosti prema CARNET cvoristima u: Krapini, Cakovcu i Varazdinu. Uslijed prekida u ispadu je mrezna povezanost ustanova clanica na podrucju ... The post HITNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju sjeverne Hrvatske appeared first on CARNET .

12.06.2021. 12:04
Postovani, Danas oko 7:00 sati je ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Vukovarsko-srijemske zupanije. S postovanjem, — Mrezni operativni centar (Network Operations Center – NOC) Odjel mrezne infrastrukture Hrvatska akademska ... The post INFO Ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Vukovarsko-srijemske zupanije appeared first on CARNET .

12.06.2021. 00:04
HITNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju Vukovarsko-srijemske zupanije
Postovani, Uslijed prekida opskrbe elektricnom energijom nasih uredjaja u zupanijskom cvoristu u Vukovaru doslo je do prekida mrezne povezanosti prema ustanovama na podrucju Vukovarsko-srijemske zupanije. CARNET NOC nema informaciju koliko ... The post HITNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju Vukovarsko-srijemske zupanije appeared first on CARNET .