Svečano učlanjenje učenika prvih razreda u školsku knjižnicu

Autor: Petra Nikolić, 13. 11. 2019.

Dana 11. studenoga 2019. učenici prvog razreda matične škole Veliki Grđevac svečano su učlanjeni u školsku knjižnicu. Učenicima  ovo nije bio prvi susret sa školskom knjižnicom jer su je već posjetili kad su se upoznavali sa školom, ali su ovaj put bili upoznati s pravilima ponašanja u knjižnici kao i pravilima rada knjižnice. Osim prvašića, susretu su prisustvovale  njihova razredna učiteljica Marica Čičak i pedagoginja (pripravnica) Ana Pavlović, a naravno bila je tu i školska knjižničarka Lana Stilinović. Osim što je susret bio poučan, bio je i zabavan. Knjižničarka je pročitala slikovnicu Za minutu, mama (A. H. Benjamin i Nick East), a učenici su tada nacrtali članove svoje obitelji kao likove u priči. Naučili smo koliko je duga minuta i ponovili snalaženje na satu s kazaljkama. Bio je to svečan dan za prvašiće. Naučili su gdje mogu kupiti knjigu, gdje je mogu besplatno posuditi, kako se treba odnositi prema knjigama. Naučili su što knjige ne vole i da knjige najviše vole kad ih se posuđuje i čita. Učenici su dobili članske iskaznice i postali punopravni članovi školske knjižnice. Na kraju susreta smo ,,prekršili'' jedno pravilo te smo imali malu slatku zakusku u knjižnici kako bi učenicima ovaj prvi susret ostao dugo u sjećanju. Želimo im uspješno školovanje, neka što prije svladaju čitanje i što ljepše putovanje kroz čaroban svijet knjiga.

« Lipanj 2021 »

16.06.2021. 09:21
Od jeseni novi Loomen
CARNET će za sljedeću školsku i akademsku godinu postaviti novu instancu sustava Loomen te arhivirati postojeću. Gotovo 400 000 korisnika dočekat će prazna instanca Loomena na kojoj će se odvijati ... The post Od jeseni novi Loomen appeared first on CARNET .

14.06.2021. 15:04
INFO Ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju sjeverne Hrvatske
Postovani, Danas od 12:00 sati ponovno je uspostavljena mrezna povezanost prema CARNET cvoristima u: Krapini, Cakovcu i Varazdinu. Do problema s mreznom povezanosti je doslo zbog prekida medjugradske optike. Ne ... The post INFO Ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju sjeverne Hrvatske appeared first on CARNET .

14.06.2021. 12:04
HITNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju sjeverne Hrvatske
Postovani, Danas od 09:00 sati CARNET NOC biljezi prekid mrezne povezanosti prema CARNET cvoristima u: Krapini, Cakovcu i Varazdinu. Uslijed prekida u ispadu je mrezna povezanost ustanova clanica na podrucju ... The post HITNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju sjeverne Hrvatske appeared first on CARNET .

12.06.2021. 12:04
Postovani, Danas oko 7:00 sati je ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Vukovarsko-srijemske zupanije. S postovanjem, — Mrezni operativni centar (Network Operations Center – NOC) Odjel mrezne infrastrukture Hrvatska akademska ... The post INFO Ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Vukovarsko-srijemske zupanije appeared first on CARNET .

12.06.2021. 00:04
HITNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju Vukovarsko-srijemske zupanije
Postovani, Uslijed prekida opskrbe elektricnom energijom nasih uredjaja u zupanijskom cvoristu u Vukovaru doslo je do prekida mrezne povezanosti prema ustanovama na podrucju Vukovarsko-srijemske zupanije. CARNET NOC nema informaciju koliko ... The post HITNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju Vukovarsko-srijemske zupanije appeared first on CARNET .