Svečano učlanjenje učenika prvih razreda u školsku knjižnicu

Autor: Petra Nikolić, 13. 11. 2019.

Dana 11. studenoga 2019. učenici prvog razreda matične škole Veliki Grđevac svečano su učlanjeni u školsku knjižnicu. Učenicima  ovo nije bio prvi susret sa školskom knjižnicom jer su je već posjetili kad su se upoznavali sa školom, ali su ovaj put bili upoznati s pravilima ponašanja u knjižnici kao i pravilima rada knjižnice. Osim prvašića, susretu su prisustvovale  njihova razredna učiteljica Marica Čičak i pedagoginja (pripravnica) Ana Pavlović, a naravno bila je tu i školska knjižničarka Lana Stilinović. Osim što je susret bio poučan, bio je i zabavan. Knjižničarka je pročitala slikovnicu Za minutu, mama (A. H. Benjamin i Nick East), a učenici su tada nacrtali članove svoje obitelji kao likove u priči. Naučili smo koliko je duga minuta i ponovili snalaženje na satu s kazaljkama. Bio je to svečan dan za prvašiće. Naučili su gdje mogu kupiti knjigu, gdje je mogu besplatno posuditi, kako se treba odnositi prema knjigama. Naučili su što knjige ne vole i da knjige najviše vole kad ih se posuđuje i čita. Učenici su dobili članske iskaznice i postali punopravni članovi školske knjižnice. Na kraju susreta smo ,,prekršili'' jedno pravilo te smo imali malu slatku zakusku u knjižnici kako bi učenicima ovaj prvi susret ostao dugo u sjećanju. Želimo im uspješno školovanje, neka što prije svladaju čitanje i što ljepše putovanje kroz čaroban svijet knjiga.

« Rujan 2020 »

INFO Ponovno uspostavljena primarna medjugradska veza prema Rijeci
Postovani, Veceras, oko 23 sata, je ponovno uspostavljena primarna medjugradska veza prema Rijecu. Navedeni prekid optike je saniran te se ne ocekuju daljnji prekidi. Srdacan pozdrav, — Mrezni operativni centar ... The post INFO Ponovno uspostavljena primarna medjugradska veza prema Rijeci appeared first on CARNET .

24.09.2020. 15:04
HITNO Prekid primarne medjugradske veze prema Rijeci
Postovani, Uslijed prekida optike u jednom od tunela na autocesti izmedju Rijeke i Zagreba, u prekidu je primarna medjugradska veza prema Rijeci, promet se preusmjerio na sekundarnu vezu pa je ... The post HITNO Prekid primarne medjugradske veze prema Rijeci appeared first on CARNET .