OŠ Mate Lovraka, Veliki Grđevac provodit će EU projekt „Kad se sportske ruke slože“

Autor: Petra Nikolić, 12. 4. 2019.

Ravnateljica škole Marina Balen potpisala je u Vinkovcima ugovor za EU projekt „Kad se sportske ruke slože“ u okviru Poziva „Uključivanje djece i mladih u riziku od socijalne isključenosti te osoba s invaliditetom i djece s teškoćama u razvoju u zajednicu kroz šport”.  Svečanosti potpisivanja i uručenja ugovora prisustvovala je u ime osnivača škole Snježana Mišir, v.d. pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu i šport Bjelovarsko-bilogorske županije, te tajnica škole Monika Belović.

Ovim projektom osigurali smo sportske aktivnosti za 80 djece u riziku od socijalne isključenosti s područja Općine Veliki Grđevac. Učenici će potpuno besplatno moći trenirati karate, nogomet, rukomet, tenis, stolni tenis, te je organizirana i ljetna škola plivanja. Projekt će se provoditi 2 godine, a ukupna vrijednost je 999.943,69 kn. U okviru projekta najveći dio sredstava odnosi se na organiziranje slobodnog vremena djece i mladih (aktivnosti, oprema za sve sportove, najam terena i bazena, automobil za potrebe provedbe projekta, te troškovi trenera). Ostali dio sredstava odnosi se na upravljanje projektom i administraciju, te promidžbu i vidljivost projekta. Važno je istaknuti da su svi troškovi prihvatljivi te da je projekt 100% financiran iz Europskog socijalnog fonda. Partneri na projektu su Bjelovarsko-bilogorska županija, Općina Veliki Grđevac, Teniski klub Feniks iz Daruvara, a projektnu prijavu uspješno je napisala Regionalna razvojna agencija Bjelovarsko-bilogorske županije.

Svečanosti uručenja ugovora prisustvovali su Majda Burić, državna tajnica ministra rada i mirovinskoga sustava, Nada Zrinušić pomoćnica ministrice za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku i državna tajnica ministrice Margareta Mađerić, Krešimir Šamija, zamjenik državne tajnice za šport, Luka Bogdan, zamjenik upraviteljice Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva, Božo Galić, župan Vukovarsko-srijemske županije, te gradonačelnik Vinkovaca Ivan Bosančić.

Više o javnom pozivu:

Navedeni Javni poziv, čiji je moto „Zajedno u športu za jednakost u životu“, prvi je javni poziv u Hrvatskoj financiran iz Europskog socijalnog fonda. Namijenjen je športu s ciljem poboljšanja dostupnosti športsko-rekreativnih sadržaja osobama s invaliditetom, djeci s teškoćama u razvoju i djeci u riziku od socijalne isključenosti. Kroz projekte odobrene temeljem ovog Javnog poziva omogućit će se bavljenje športom većem broju djece i mladih, neovisno o njihovim materijalnim ili tjelesnim mogućnostima, a do sada je odobreno ukupno 57 projekata u vrijednosti od 63,7 milijuna kuna od ukupno raspoloživih sredstava koja iznose 100 milijuna kuna. Među odobrenim projektnim prijedlozima nalaze se inicijative raznovrsnih športskih udruga, klubova i škola iz svih dijelova Hrvatske, a veliki interes prijavitelja otvara vrata športu i u idućem operativnom razdoblju.

« Srpanj 2020 »

15.07.2020. 12:03
Postovani korisnici, U petak, 17.07.2020.g., u vremenu od 08:30 do 13:00 sati najavljeni su radovi na sustavu za opskrbu elektricnom energijom CARNET cvorista za Brodsko-posavsku zupaniju od strane HEP-a. CARNET ... The post INFO Najava radova (HEP) na sustavu za opskrbu elektricnom energijom CARNET cvorista za Brodsko-posavsku zupaniju appeared first on CARNET .

14.07.2020. 09:54
Poziv na istraživanje tržišta – nadogradnja Edutorija
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave usluge nadogradnje informacijskog sustava repozitorija digitalnih obrazovnih sadržaja – Edutorij u sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija ... The post Poziv na istraživanje tržišta – nadogradnja Edutorija appeared first on CARNET .

10.07.2020. 15:00
Poziv na istraživanje tržišta – Usluga nadogradnje EMA-e
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave usluge nadogradnje EMA-e u sklopu II. faze programa "e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u ... The post Poziv na istraživanje tržišta – Usluga nadogradnje EMA-e appeared first on CARNET .

10.07.2020. 12:19
Projekt e-Škole u finalu natjecanja za nagradu Europske komisije – RegioStars
Projekt e-Škole jedan je od pet finalista u kategoriji Vještine i obrazovanje za digitalnu Europu u kojoj je prijavljeno 38 projekata. Građani Europske unije mogu glasati za svoje favorite do ... The post Projekt e-Škole u finalu natjecanja za nagradu Europske komisije – RegioStars appeared first on CARNET .

07.07.2020. 12:27
Upisi u srednje škole: Početak prijava obrazovnih programa u ljetnome roku
Kao što je propisano Odlukom o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2020./2021., u srijedu, 8. srpnja 2020. godine započinju prijave obrazovnih programa u sustavu NISpuSŠ. ... The post Upisi u srednje škole: Početak prijava obrazovnih programa u ljetnome roku appeared first on CARNET .