OŠ Mate Lovraka, Veliki Grđevac provodit će EU projekt „Kad se sportske ruke slože“

Autor: Petra Nikolić, 12. 4. 2019.

Ravnateljica škole Marina Balen potpisala je u Vinkovcima ugovor za EU projekt „Kad se sportske ruke slože“ u okviru Poziva „Uključivanje djece i mladih u riziku od socijalne isključenosti te osoba s invaliditetom i djece s teškoćama u razvoju u zajednicu kroz šport”.  Svečanosti potpisivanja i uručenja ugovora prisustvovala je u ime osnivača škole Snježana Mišir, v.d. pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu i šport Bjelovarsko-bilogorske županije, te tajnica škole Monika Belović.

Ovim projektom osigurali smo sportske aktivnosti za 80 djece u riziku od socijalne isključenosti s područja Općine Veliki Grđevac. Učenici će potpuno besplatno moći trenirati karate, nogomet, rukomet, tenis, stolni tenis, te je organizirana i ljetna škola plivanja. Projekt će se provoditi 2 godine, a ukupna vrijednost je 999.943,69 kn. U okviru projekta najveći dio sredstava odnosi se na organiziranje slobodnog vremena djece i mladih (aktivnosti, oprema za sve sportove, najam terena i bazena, automobil za potrebe provedbe projekta, te troškovi trenera). Ostali dio sredstava odnosi se na upravljanje projektom i administraciju, te promidžbu i vidljivost projekta. Važno je istaknuti da su svi troškovi prihvatljivi te da je projekt 100% financiran iz Europskog socijalnog fonda. Partneri na projektu su Bjelovarsko-bilogorska županija, Općina Veliki Grđevac, Teniski klub Feniks iz Daruvara, a projektnu prijavu uspješno je napisala Regionalna razvojna agencija Bjelovarsko-bilogorske županije.

Svečanosti uručenja ugovora prisustvovali su Majda Burić, državna tajnica ministra rada i mirovinskoga sustava, Nada Zrinušić pomoćnica ministrice za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku i državna tajnica ministrice Margareta Mađerić, Krešimir Šamija, zamjenik državne tajnice za šport, Luka Bogdan, zamjenik upraviteljice Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva, Božo Galić, župan Vukovarsko-srijemske županije, te gradonačelnik Vinkovaca Ivan Bosančić.

Više o javnom pozivu:

Navedeni Javni poziv, čiji je moto „Zajedno u športu za jednakost u životu“, prvi je javni poziv u Hrvatskoj financiran iz Europskog socijalnog fonda. Namijenjen je športu s ciljem poboljšanja dostupnosti športsko-rekreativnih sadržaja osobama s invaliditetom, djeci s teškoćama u razvoju i djeci u riziku od socijalne isključenosti. Kroz projekte odobrene temeljem ovog Javnog poziva omogućit će se bavljenje športom većem broju djece i mladih, neovisno o njihovim materijalnim ili tjelesnim mogućnostima, a do sada je odobreno ukupno 57 projekata u vrijednosti od 63,7 milijuna kuna od ukupno raspoloživih sredstava koja iznose 100 milijuna kuna. Među odobrenim projektnim prijedlozima nalaze se inicijative raznovrsnih športskih udruga, klubova i škola iz svih dijelova Hrvatske, a veliki interes prijavitelja otvara vrata športu i u idućem operativnom razdoblju.

« Rujan 2020 »

INFO Ponovno uspostavljena primarna medjugradska veza prema Rijeci
Postovani, Veceras, oko 23 sata, je ponovno uspostavljena primarna medjugradska veza prema Rijecu. Navedeni prekid optike je saniran te se ne ocekuju daljnji prekidi. Srdacan pozdrav, — Mrezni operativni centar ... The post INFO Ponovno uspostavljena primarna medjugradska veza prema Rijeci appeared first on CARNET .

24.09.2020. 15:04
HITNO Prekid primarne medjugradske veze prema Rijeci
Postovani, Uslijed prekida optike u jednom od tunela na autocesti izmedju Rijeke i Zagreba, u prekidu je primarna medjugradska veza prema Rijeci, promet se preusmjerio na sekundarnu vezu pa je ... The post HITNO Prekid primarne medjugradske veze prema Rijeci appeared first on CARNET .