OŠ Mate Lovraka, Veliki Grđevac provodit će EU projekt „Kad se sportske ruke slože“

Autor: Petra Nikolić, 12. 4. 2019.

Ravnateljica škole Marina Balen potpisala je u Vinkovcima ugovor za EU projekt „Kad se sportske ruke slože“ u okviru Poziva „Uključivanje djece i mladih u riziku od socijalne isključenosti te osoba s invaliditetom i djece s teškoćama u razvoju u zajednicu kroz šport”.  Svečanosti potpisivanja i uručenja ugovora prisustvovala je u ime osnivača škole Snježana Mišir, v.d. pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu i šport Bjelovarsko-bilogorske županije, te tajnica škole Monika Belović.

Ovim projektom osigurali smo sportske aktivnosti za 80 djece u riziku od socijalne isključenosti s područja Općine Veliki Grđevac. Učenici će potpuno besplatno moći trenirati karate, nogomet, rukomet, tenis, stolni tenis, te je organizirana i ljetna škola plivanja. Projekt će se provoditi 2 godine, a ukupna vrijednost je 999.943,69 kn. U okviru projekta najveći dio sredstava odnosi se na organiziranje slobodnog vremena djece i mladih (aktivnosti, oprema za sve sportove, najam terena i bazena, automobil za potrebe provedbe projekta, te troškovi trenera). Ostali dio sredstava odnosi se na upravljanje projektom i administraciju, te promidžbu i vidljivost projekta. Važno je istaknuti da su svi troškovi prihvatljivi te da je projekt 100% financiran iz Europskog socijalnog fonda. Partneri na projektu su Bjelovarsko-bilogorska županija, Općina Veliki Grđevac, Teniski klub Feniks iz Daruvara, a projektnu prijavu uspješno je napisala Regionalna razvojna agencija Bjelovarsko-bilogorske županije.

Svečanosti uručenja ugovora prisustvovali su Majda Burić, državna tajnica ministra rada i mirovinskoga sustava, Nada Zrinušić pomoćnica ministrice za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku i državna tajnica ministrice Margareta Mađerić, Krešimir Šamija, zamjenik državne tajnice za šport, Luka Bogdan, zamjenik upraviteljice Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva, Božo Galić, župan Vukovarsko-srijemske županije, te gradonačelnik Vinkovaca Ivan Bosančić.

Više o javnom pozivu:

Navedeni Javni poziv, čiji je moto „Zajedno u športu za jednakost u životu“, prvi je javni poziv u Hrvatskoj financiran iz Europskog socijalnog fonda. Namijenjen je športu s ciljem poboljšanja dostupnosti športsko-rekreativnih sadržaja osobama s invaliditetom, djeci s teškoćama u razvoju i djeci u riziku od socijalne isključenosti. Kroz projekte odobrene temeljem ovog Javnog poziva omogućit će se bavljenje športom većem broju djece i mladih, neovisno o njihovim materijalnim ili tjelesnim mogućnostima, a do sada je odobreno ukupno 57 projekata u vrijednosti od 63,7 milijuna kuna od ukupno raspoloživih sredstava koja iznose 100 milijuna kuna. Među odobrenim projektnim prijedlozima nalaze se inicijative raznovrsnih športskih udruga, klubova i škola iz svih dijelova Hrvatske, a veliki interes prijavitelja otvara vrata športu i u idućem operativnom razdoblju.

« Lipanj 2021 »

16.06.2021. 09:21
Od jeseni novi Loomen
CARNET će za sljedeću školsku i akademsku godinu postaviti novu instancu sustava Loomen te arhivirati postojeću. Gotovo 400 000 korisnika dočekat će prazna instanca Loomena na kojoj će se odvijati ... The post Od jeseni novi Loomen appeared first on CARNET .

14.06.2021. 15:04
INFO Ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju sjeverne Hrvatske
Postovani, Danas od 12:00 sati ponovno je uspostavljena mrezna povezanost prema CARNET cvoristima u: Krapini, Cakovcu i Varazdinu. Do problema s mreznom povezanosti je doslo zbog prekida medjugradske optike. Ne ... The post INFO Ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju sjeverne Hrvatske appeared first on CARNET .

14.06.2021. 12:04
HITNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju sjeverne Hrvatske
Postovani, Danas od 09:00 sati CARNET NOC biljezi prekid mrezne povezanosti prema CARNET cvoristima u: Krapini, Cakovcu i Varazdinu. Uslijed prekida u ispadu je mrezna povezanost ustanova clanica na podrucju ... The post HITNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju sjeverne Hrvatske appeared first on CARNET .

12.06.2021. 12:04
Postovani, Danas oko 7:00 sati je ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Vukovarsko-srijemske zupanije. S postovanjem, — Mrezni operativni centar (Network Operations Center – NOC) Odjel mrezne infrastrukture Hrvatska akademska ... The post INFO Ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Vukovarsko-srijemske zupanije appeared first on CARNET .

12.06.2021. 00:04
HITNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju Vukovarsko-srijemske zupanije
Postovani, Uslijed prekida opskrbe elektricnom energijom nasih uredjaja u zupanijskom cvoristu u Vukovaru doslo je do prekida mrezne povezanosti prema ustanovama na podrucju Vukovarsko-srijemske zupanije. CARNET NOC nema informaciju koliko ... The post HITNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju Vukovarsko-srijemske zupanije appeared first on CARNET .