Vjeronaučna terenska nastava sedmih razreda Ekumenizam u našem kraju

Autor: Petra Nikolić, 29. 3. 2019.

U srijedu 27.3. učenici sedmih razreda išli su na terensku nastavu u Velikoj Pisanici. Nastavu su organizirali vjeroučiteljica Helena Marijan i vjeroučitelj Tomislav Anžlovar. Pri organizaciji je pomogla gospođa Marina Horvat koja radi u općini u Velikoj Pisanici.

Krenuli smo 13 sati, te smo putovali u četiri grupe. Prvo smo posjetili pravoslavnu crkvu Svetoga Pravednog Lazara gdje nas je dočekao svećenik Milomir Gvojić te govorio o povijesti crkve i o pravoslavnoj vjeri i običajima.  Nakon toga smo otišli  do katoličke crkve Presvetog Srca Isusova gdje smo se svi zajedno pomolili. Zatim smo posjetili Kalvinsku reformiranu općinu u kojoj nas je dočekao gospodin Ernest Varga.  Posjetili smo i kalvinski farof u kojem smo razgledavali liturgijske predmete i stare knjige.

Terenska nastava nam je pomogla da bolje razumijemo ono što smo u školi naučili te da uočimo sličnosti i razlike između kršćana. Vratili smo se kućama oko 15:30 sati.

Lucija Prebanić, 7.a

« Lipanj 2021 »

16.06.2021. 09:21
Od jeseni novi Loomen
CARNET će za sljedeću školsku i akademsku godinu postaviti novu instancu sustava Loomen te arhivirati postojeću. Gotovo 400 000 korisnika dočekat će prazna instanca Loomena na kojoj će se odvijati ... The post Od jeseni novi Loomen appeared first on CARNET .

14.06.2021. 15:04
INFO Ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju sjeverne Hrvatske
Postovani, Danas od 12:00 sati ponovno je uspostavljena mrezna povezanost prema CARNET cvoristima u: Krapini, Cakovcu i Varazdinu. Do problema s mreznom povezanosti je doslo zbog prekida medjugradske optike. Ne ... The post INFO Ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju sjeverne Hrvatske appeared first on CARNET .

14.06.2021. 12:04
HITNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju sjeverne Hrvatske
Postovani, Danas od 09:00 sati CARNET NOC biljezi prekid mrezne povezanosti prema CARNET cvoristima u: Krapini, Cakovcu i Varazdinu. Uslijed prekida u ispadu je mrezna povezanost ustanova clanica na podrucju ... The post HITNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju sjeverne Hrvatske appeared first on CARNET .

12.06.2021. 12:04
Postovani, Danas oko 7:00 sati je ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Vukovarsko-srijemske zupanije. S postovanjem, — Mrezni operativni centar (Network Operations Center – NOC) Odjel mrezne infrastrukture Hrvatska akademska ... The post INFO Ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Vukovarsko-srijemske zupanije appeared first on CARNET .

12.06.2021. 00:04
HITNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju Vukovarsko-srijemske zupanije
Postovani, Uslijed prekida opskrbe elektricnom energijom nasih uredjaja u zupanijskom cvoristu u Vukovaru doslo je do prekida mrezne povezanosti prema ustanovama na podrucju Vukovarsko-srijemske zupanije. CARNET NOC nema informaciju koliko ... The post HITNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju Vukovarsko-srijemske zupanije appeared first on CARNET .