Vjeronaučna terenska nastava sedmih razreda Ekumenizam u našem kraju

Autor: Petra Nikolić, 29. 3. 2019.

U srijedu 27.3. učenici sedmih razreda išli su na terensku nastavu u Velikoj Pisanici. Nastavu su organizirali vjeroučiteljica Helena Marijan i vjeroučitelj Tomislav Anžlovar. Pri organizaciji je pomogla gospođa Marina Horvat koja radi u općini u Velikoj Pisanici.

Krenuli smo 13 sati, te smo putovali u četiri grupe. Prvo smo posjetili pravoslavnu crkvu Svetoga Pravednog Lazara gdje nas je dočekao svećenik Milomir Gvojić te govorio o povijesti crkve i o pravoslavnoj vjeri i običajima.  Nakon toga smo otišli  do katoličke crkve Presvetog Srca Isusova gdje smo se svi zajedno pomolili. Zatim smo posjetili Kalvinsku reformiranu općinu u kojoj nas je dočekao gospodin Ernest Varga.  Posjetili smo i kalvinski farof u kojem smo razgledavali liturgijske predmete i stare knjige.

Terenska nastava nam je pomogla da bolje razumijemo ono što smo u školi naučili te da uočimo sličnosti i razlike između kršćana. Vratili smo se kućama oko 15:30 sati.

Lucija Prebanić, 7.a

« Rujan 2020 »

INFO Ponovno uspostavljena primarna medjugradska veza prema Rijeci
Postovani, Veceras, oko 23 sata, je ponovno uspostavljena primarna medjugradska veza prema Rijecu. Navedeni prekid optike je saniran te se ne ocekuju daljnji prekidi. Srdacan pozdrav, — Mrezni operativni centar ... The post INFO Ponovno uspostavljena primarna medjugradska veza prema Rijeci appeared first on CARNET .

24.09.2020. 15:04
HITNO Prekid primarne medjugradske veze prema Rijeci
Postovani, Uslijed prekida optike u jednom od tunela na autocesti izmedju Rijeke i Zagreba, u prekidu je primarna medjugradska veza prema Rijeci, promet se preusmjerio na sekundarnu vezu pa je ... The post HITNO Prekid primarne medjugradske veze prema Rijeci appeared first on CARNET .