Županijsko natjecanje „Sigurno u prometu“

Autor: Marina Balen, 8. 5. 2017.

Školarci osam osnovnih škola s područja Bjelovarske-bilogorske županije ovih su dana sudjelovali na županijskom natjecanju „Sigurno u prometu“ održanom u školsko-športskoj dvorani IV. osnovne škole Bjelovar. Riječ je o učenicima OŠ Mirka Pereša Kapela, OŠ Velika Pisanica, OŠ Mate Lovraka Veliki Grđevac, 3. OŠ Bjelovar, 1. OŠ Bjelovar, OŠ Vladimira Nazora Daruvar i OŠ Sirač koji su pokazali svoje poznavanje prometnih popisa i sigurnosnih pravila, ali i spretnost tijekom vožnje biciklom na poligonu s postavljenim preprekama.

Ekipno je prvo mjesto osvojila OŠ Mirka Pereša Kapela, druga je bila OŠ Velika Pisanica, a treća OŠ Mate Lovraka Veliki Grđevac. Kada je riječ o kategoriji djevojčica najbolja je bila Nikolina Tadić, učenica OŠ Mirka Periša Kapela, dok je drugo mjesto osvojila Lana Tutić, učenica OŠ Mate Lovraka Veliki Grđevac. U kategoriji dječaka prvo mjesto je osvojio Marko Knežević iz OŠ Mirka Periša Kapela, a drugo mjesto Tibor Brestovac iz OŠ Mate Lovraka Veliki Grđevac.

Ovih četvero najuspješnijih natjecatelja sa svojim mentorima predstavljat će natjecateljsku ekipu Bjelovarske-bilogorske županije na državnoj prometno edukativnoj akciji „Sigurno  u prometu“ koja će se održati krajem svibnja u Zadru. smiley

JOSIPA PRIMORAC , 6.r.

« Srpanj 2017 »

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

01.07.2017. 14:56
Ispunite upitnik o digitalnim kompetencijama u okviru projekta CRISS
U siječnju 2017. godine započeo je CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) projekt iz programa Europske unije Obzor 2020.

29.06.2017. 11:22
U okviru projekta e-Škole objavljeno 70 novih scenarija poučavanja
U sklopu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ objavljeno je 70 novih e-Škole scenarija poučavanja. Svi zainteresirani nastavnici nove scenarije mogu pronaći na mrežnoj stranici https://scenariji-poucavanja.e-skole.hr/ , a dostupno je 15 scenarija za nastavni predmet kemije, 18 fizike, 18 biologije te 19 matematike.

27.06.2017. 20:10
Upozorenje - nova ransomware kampanja Petya
U tijeku je nova kampanja zlonamjernim ransomware sadržajem te su slučajevi zaraze zabilježeni u Ujedinjenom Kraljevstvu, Rusiji, Indiji, Nizozemskoj, Španjolskoj, Danskoj i drugima. Trenutna su meta računala raznih korporacija, energetskih postrojenja te banaka.

20.06.2017. 12:51
CARNet donirao sustav za praćenje kakvoće zraka Tehničkoj školi u Sisku
Tijekom dana mnogi od nas većinu vremena provode u zatvorenom prostoru – kod kuće, na poslu ili u školi. Kakvoća zraka koji udišemo u zatvorenom prostoru ima izravan utjecaj na naše zdravlje, a loša kakvoća zraka u zatvorenom prostoru može štetiti osjetljivim skupinama stanovništva u koje spadaju i djeca.