MEĐUŠKOLSKI KNJIŽEVNI KVIZ

Autor: Marina Balen, 10. 4. 2017.

Dana 4. travnja 2017. godine u IV. OŠ Bjelovar održan je Međuškolski književni kviz. Na kvizu je sudjelovalo 11 škola, 14 knjižničarki i 33 učenika. Učenici petih razreda su za natjecanje trebali pročitati roman Sanje Pilić ,,Mrvice iz dnevnog boravka''. Iz 11 škola naše županije došla je po jedna ekipa od tri učenika u pratnji mentora. Ekipu naše škole predstavljali su učenici Lana Tutić, Tibor Brestovac i Andrija Krnjić u pratnji knjižničarke Biljane Barišić Mudri. Učenicima je postavljeno 30 različitih vrsta pitanja vezano uz pročitanu knjigu.  Nakon kviza učenici su prisustvovali književnom susretu sa Sanjom Pilić.

Nakon književnog susreta stručno Povjerenstvo objavilo je ljestvice rezultata i proglasilo pobjednike kviza. Naši učenici, Lana Tutić, Tibor Brestovac i Andrija Krnjić, osvojili su 2. mjesto na Međuškolskom književnom kvizu te su dobili priznanja i prigodne nagrade. Osim što su se isticali svojim znanjem, učenici su imali čast biti prisutni na književnom susretu s poznatom spisateljicom, a rezultat svega je njihovo zadovoljstvo dolaskom u novu sredinu. Nakon završetka ovog događaja učenici su se, puni dojmova, sretno i ponosno vratili svojim kućama.

Biljana Barišić Mudri, knjižničarka

« Srpanj 2017 »

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

01.07.2017. 14:56
Ispunite upitnik o digitalnim kompetencijama u okviru projekta CRISS
U siječnju 2017. godine započeo je CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) projekt iz programa Europske unije Obzor 2020.

29.06.2017. 11:22
U okviru projekta e-Škole objavljeno 70 novih scenarija poučavanja
U sklopu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ objavljeno je 70 novih e-Škole scenarija poučavanja. Svi zainteresirani nastavnici nove scenarije mogu pronaći na mrežnoj stranici https://scenariji-poucavanja.e-skole.hr/ , a dostupno je 15 scenarija za nastavni predmet kemije, 18 fizike, 18 biologije te 19 matematike.

27.06.2017. 20:10
Upozorenje - nova ransomware kampanja Petya
U tijeku je nova kampanja zlonamjernim ransomware sadržajem te su slučajevi zaraze zabilježeni u Ujedinjenom Kraljevstvu, Rusiji, Indiji, Nizozemskoj, Španjolskoj, Danskoj i drugima. Trenutna su meta računala raznih korporacija, energetskih postrojenja te banaka.

20.06.2017. 12:51
CARNet donirao sustav za praćenje kakvoće zraka Tehničkoj školi u Sisku
Tijekom dana mnogi od nas većinu vremena provode u zatvorenom prostoru – kod kuće, na poslu ili u školi. Kakvoća zraka koji udišemo u zatvorenom prostoru ima izravan utjecaj na naše zdravlje, a loša kakvoća zraka u zatvorenom prostoru može štetiti osjetljivim skupinama stanovništva u koje spadaju i djeca.