OBAVIJEST - POČETAK NOVE NASTAVNE GODINE

Autor: Marina Balen, 2. 9. 2021.

Dragi učenici i roditelji,

ispred nas je još jedna izazovna nastavna godina. Svi željno iščekujemo povratak u školske klupe i ovim putem Vas želimo informirati o specifičnostima organizacije u našoj školi sukladno svim relevantnim uputama i preporukama. Učiniti ćemo sve da maksimalno zaštitimo zdravlje naših učenika i djelatnika. Zbog toga je važno držati se svih preporuka koje ćemo propisati.
Nastava će se organizirati u jednosmjenskom radu.
Osnivač je osigurao za sve učenike putnike, učenike predmetne nastave i djelatnike maske koje će učenici dobiti u prvom tjednu nastave.

Organizirana je prehrana učenika u školskoj kuhinji. Cijena obroka ostaje 5,47 kn, a prehrana počinje u srijedu 8.9.2021. Organiziran je i prijevoz hrane u područne škole.

Svi učenici imaju svoje stalne učionice, a nastava informatike organizirana je u kabinetu informatike dok će nastavu tjelesne i zdravstvene kulture učenici imati na školskom igralištu za vrijeme lijepog vremena, a u suprotnom u školsko-sportskoj dvorani.

Sukladno preporukama nastava je u predmetnoj nastavi organizirana u blok satovima kako bi maksimalno ograničio broj ljudi istovremeno u školi. U svim učionicama imamo potreban razmak od 1.5 m, te učenici u razredu neće morati nositi maske. Nošenje maski obavezno je kada dolazi do miješanja učenika na dodatnoj ili dopunskoj nastavi, izvannastavnim aktivnosti i na satu njemačkog jezika. Također je obavezna u školskom prijevozu jer se u istom autobusu nalaze učenici iz različitih razrednih odjela.

Učenici po dolasku u školu obavezno dezinficiraju ruke. Obavezno je mjerenje temperature na način da roditelji u posebnu bilježnicu zapisuju izmjerenu vrijednost svako jutro.
U školi je obavezno nositi isključivo papuče. Učenici se preobuvaju ispred svojih razreda.

RASPORED PO UČIONICAMA JE SLJEDEĆI:
1.razred – učionica 1. razred
2. razred – učionica 2. razreda
3.razred – učionica 3. razreda
4. razred – učionica 4. razreda
5.a razred – učionica hrvatskog jezika
5.b razred – učionica likovne kulture
6.a razred – učionica povijesti i geografije
6.b razred – učionica engleskog jezika
7.a razred – učionica biologije
7.b razred – učionica fizike
8.a razred – učionica informatike u prizemlju
8.b razred – učionica matematike

Svi učenici dobili su udžbenike, dodatne materijale, bilježnice i pribor. Zahvaljujemo se Općini Veliki Grđevac na sveobuhvatnom financiranju svih radnih materijala.
Prvi dan škole organizirana su 2 sata razrednika. Nastava počinje u 7,45 sati. Za prvi dan škole potrebno je ponijeti torbu, papuče, bilježnicu i olovku. Učenici koji koriste školski prijevoz obavezni su u prijevozu nositi masku. Obaveza je razrednika upoznati učenike i roditelje sa svim relevantnim dokumentima i uputama.

Iznimno se za učenike 1. razreda organizira poseban termin dolaska u školu u 9,00 sati. Roditelji će prvi dan nastave moći ući u učionicu u pratnji učenika (isključivo jedan roditelj u pratnji) na način da se poštuju sve epidemiološke mjere. Za roditelje je obavezno nošenje maske.
Produženi boravak organizira se u drugom nastavnom tjednu. Zainteresirani roditelji mogu se prijaviti u tajništvo škole ili kod razrednika.
Sve  upute objavljivat ćemo na web stranici škole.

RASPORED PRIJEVOZA:
RASPORED PRIJEVOZA U DOLASKU (svi nastavni dani)
Autobus br. 1
7,00 h – Sibenik
7,20 h – Zrinska
7,30 h – Gornja Kovačica

Autobus br.2
6,50 h – Dražica
7,00 h – škola u Pavlovcu
7,05 h - zadnja stanica u Pavlovcu
7,10 h – Česma
7,15 h – Donji kraj Veliki Grđevac
7,25 h – Mala Pisanica
7,30 h – Donja Kovačica

RASPORED PRIJEVOZA U ODLASKU (samo prvi dan nastave)
9,35 h - Mala Pisanica, Donja Kovačica
9,50 h - Bilogora, Pavlovac

RASPORED PRIJEVOZA U ODLASKU (za sve druge dane izuzev prvog dana nastave)
PONEDJELJAK:
13,00 – RAZREDNA NASTAVA
13,50 – PREDMETNA NASTAVA

UTORAK, SRIJEDA, ČETVRTAK I PETAK:
12,05 h - RAZREDNA NASTAVA
13,00 h - PREDMETNA NASTAVA
Sretan povratak u školu svim učenicima i djelatnicima!
Klikom na karticu Više možete pročitati priložene relevantne upute i epidemiološke mjere.
Ravnateljica škole:
Marina Balen, dipl. uč.