NASTAVA OD 11. SVIBNJA - EPIDEMIOLOŠKE MJERE, IZJAVA RODITELJA

Autor: Marina Balen, 2. 5. 2020.

Poštovani roditelji učenika od 1. do 4. razreda!

Kao što ste već vjerojatno čuli u najavama na vijestima, od 11. svibnja trebale bi se ponovno otvoriti škole za učenike od 1. do 4. razreda.

Ovom prilikom moramo naglasiti da se ovdje radi samo o iznimnim situacijama i da neće sva djeca moći doći u školu. Epidemiološka situacija i preporuke još ne dozvoljavaju da nastava počinje normalno za sve, nego će se organizirati samo u iznimnim slučajevima za djecu koja moraju ispunjavati sve uvjete prema preporukama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, a to su:

1. Oba roditelja djeteta su zaposlena i nemaju mogućnost drugačijeg zbrinjavanja djeteta u vrijeme dok su na poslu (ovdje naglašavamo da se u našoj školi razredna nastava izvodi samo u vremenu od 8.00 do 12.00 sati).

2. Dijete nema kroničnih bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja).

3. Ukućani s kojima dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nemaju kroničnih bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja).

4. Ukućani s kojima dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nisu u samoizolaciji ili karanteni i nisu u povećanom riziku zaraze virusom Covid-19.

5. Dijete nema povišenu tjelesnu temperaturu, respiratorne simptome poput kašlja i kratkog daha ili druge simptome bolesti poput gripe ili prehlade.

U slučaju da dijete ispunjava sve gore navedene uvjete i roditelji žele da dolazi na nastavu u školu, oba roditelja MORAJU POTPISATI PISANU IZJAVU u kojoj pod punom materijalnom i kaznenom odgovornošću jamče da su ispunjeni svi gore navedeni uvjeti da bi dijete moglo pohađati nastavu te da će se ono u školi prdržavati svih propisanih epidemioloških mjera koje se odnose na boravak djeteta u školi.

Nastava za većinu djece koja ostaju kod kuće i dalje će se odvijati putem komunikacijskih kanala koje su uspostavili njihovi učitelji, odnosno virtualno. Ukoliko ne bude djece koja će pohađati nastavu u školi, nastava će se i dalje odvijati samo virtualno za sve.

Molimo vas da pročitate preporuke HZJZ i Preporuke za organizaciju rada u razrednoj nastavi MZO-a.

Roditelji čije dijete ispunjava propisane uvjete i koji su se odlučili da njihovo dijete od 11. svibnja pohađa nastavu u školi dužni su potpisanu izjavu predati NAJKASNIJE DO SRIJEDE 6. SVIBNJA 2020. GODINE DO 14.00 SATI.

Potpisanu izjavu moguće je dostaviti na sljedeća dva načina:

- osobno dostaviti isprintanu i potpisanu izjavu u OŠ Mate Lovraka u vremenu od 8.00 do 14.00 sati

- isprintati i potpisati izjavu, te ju skenirati ili fotografirati i poslati na e-mail škole: ured@os-mlovraka-veliki-grdjevac.skole.hr.

PREPORUKE ZA ORGANIZACIJU RADA U RAZREDNOJ NASTAVI I UPUTE ZA VREDNOVANJE I OCJENJIVANJE U MJEŠOVITOM MODELU NASTAVE​

IZJAVA RODITELJA

PRILOG IZJAVI RODITELJA