Kod za zdravlje - edukacija o zubima

Autor: Blaženka Rihter, 7. 11. 2019.

U sklopu projekta "Kod za zdravlje" održan je sistematski pregled zubi i edukativno predavanje stomatologa dr. Domagoja Kocijana za učenike prvog, trećeg i četvrtog razreda PŠ Donja Kovačica i Mala Pisanica. Zanimljivim izlaganjem stomatolog je upoznao djecu s važnošću pravilne prehrane, higijene usne šupljine i zuba i redovitog posjeta stomatologu. Na modelu je učenicima pokazao i objasnio kako se zubi pravilno četkaju,a učenici su obećali kako će se pridržavati navedenih uputa.

Svrha posjeta je podizanje svijesti o važnosti očuvanja oralnog zdravlja, učenje djece o pravilnoj oralnoj higijeni, pravilnoj prehrani, te važnosti redovitog odlaska stomatologu. Djeca su putem razgovora sa stomatologom educirana koju hranu treba jesti da bi zubi ostali zdravi, a koju hranu treba izbjegavati jer potiče nastanak karijesa.

Nastava je održana u obliku integriranog dana. Učenici su u školu trebali donijeti voće,povrće i slatkiše koje su razvrstavali u dvije skupine(zdrava i nezdrava hrana). Naučili su koju hranu treba jesti kako bi zubi bili zdravi i sretni,a koju bi trebali izbjegavati.
Na satu likovne kulture učenici su izrađivali modele zubi od dna plastičnih boca,a modele četkice i zubne paste od kartona i spužve.

« Srpanj 2020 »

15.07.2020. 12:03
Postovani korisnici, U petak, 17.07.2020.g., u vremenu od 08:30 do 13:00 sati najavljeni su radovi na sustavu za opskrbu elektricnom energijom CARNET cvorista za Brodsko-posavsku zupaniju od strane HEP-a. CARNET ... The post INFO Najava radova (HEP) na sustavu za opskrbu elektricnom energijom CARNET cvorista za Brodsko-posavsku zupaniju appeared first on CARNET .

14.07.2020. 09:54
Poziv na istraživanje tržišta – nadogradnja Edutorija
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave usluge nadogradnje informacijskog sustava repozitorija digitalnih obrazovnih sadržaja – Edutorij u sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija ... The post Poziv na istraživanje tržišta – nadogradnja Edutorija appeared first on CARNET .

10.07.2020. 15:00
Poziv na istraživanje tržišta – Usluga nadogradnje EMA-e
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave usluge nadogradnje EMA-e u sklopu II. faze programa "e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u ... The post Poziv na istraživanje tržišta – Usluga nadogradnje EMA-e appeared first on CARNET .

10.07.2020. 12:19
Projekt e-Škole u finalu natjecanja za nagradu Europske komisije – RegioStars
Projekt e-Škole jedan je od pet finalista u kategoriji Vještine i obrazovanje za digitalnu Europu u kojoj je prijavljeno 38 projekata. Građani Europske unije mogu glasati za svoje favorite do ... The post Projekt e-Škole u finalu natjecanja za nagradu Europske komisije – RegioStars appeared first on CARNET .

07.07.2020. 12:27
Upisi u srednje škole: Početak prijava obrazovnih programa u ljetnome roku
Kao što je propisano Odlukom o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2020./2021., u srijedu, 8. srpnja 2020. godine započinju prijave obrazovnih programa u sustavu NISpuSŠ. ... The post Upisi u srednje škole: Početak prijava obrazovnih programa u ljetnome roku appeared first on CARNET .